Remont Bosackiej. Utrudnienia w ruchu do 15 października

0

Remont ulicy Bosackiej w Raciborzu zbiegł się z budową nowego marketu. W pobliżu istniejącej już Biedronki budowany jest Lidl.

Mieszkańcy od lat upominali się o remont ulicy Bosackiej. Droga ta jest własnością Zarządu Dróg Wojewódzkich, a ten ciągle tłumaczył się brakiem funduszy. Ostatnie prace, na tym odcinku DW 919 miały miejsce w 2012 roku. Wówczas dokonano zmiany w organizacji ruchu i zainstalowano nowe oświetlenie w pobliżu przejść dla pieszych. Nawierzchnia pozostała jednak w opłakanym stanie.

- reklama -

 

Kierowcy, przejeżdżający ulicą Bosacką muszą liczyć się z utrudnieniami.
Jednak nie planuje się całkowitego wyłączenia drogi z ruchu.

 

Przebudowę ulicy Bosackiej wpisano do budżetu na 2015 rok. Niektórzy uważają, że to zasługa Gabrieli Lenartowicz, która po jesiennych wyborach samorządowych przez krótki czas pełniła funkcję Członka Zarządu Województwa Śląskiego. Kilka miesięcy później objęła stanowisko wicewojewody. Zrezygnowała z poprzedniego stanowiska. – Jak ta rezygnacja wpłynie na obiecane już pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na remont ul. Bosackiej? – zainteresował się podczas czerwcowej komisji budżetu radny Michał Woś. Takie same wątpliwości mieli także inni radni miejscy. Prezydent Mirosław Lenk uspokajał wówczas, że remont zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

Wszelkie wątpliwości rozwiane zostały jednak dopiero kilka tygodni później, kiedy to Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na to zadanie. Prace ruszyły pod koniec sierpnia. W ramach tego zadania wymieniona zostanie nawierzchnia drogi, wyremontowane zostaną chodniki, istniejące zjazdy i zatoki autobusowe. Całość kosztować będzie prawie 1,5 mln zł. Utrudnienia w ruchu, zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, mają potrwać do 15 października.

 

Paradoksalna sytuacja – tuż obok Biedronki na Bosackiej budowany jest Lidl.

 

Jednak remont drogi to nie jedyna inwestycja, jaka w chwili obecnej prowadzona jest na ulicy Bosackiej. Tuż obok marketu Biedronka budowany jest Lidl. Otwarcie sklepu zapowiadane jest na wiosnę przyszłego roku.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here