Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w raciborskiej bibliotece

0

W trakcie spotkania Kydryński podzieli się doświadczeniami z wypraw ekstremalnych, jak Somalia, Sudan Południowy, Kongo, Sierra Leone czy Liberia.

 

- reklama -

 

 

Marcin Kydryński – dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf. Od 26 lat prowadzi autorskie programy w radiowej „Trójce", przez ostatnie lata popularną „Siestę". Partner Anny Marii Jopek, współtwórca wielu jej piosenek jako autor i kompozytor.  Fotograf National Geographic – wydał album fotograficzny „Pod słońce", za który w 2000 otrzymał nagrodę Arkadego Fiedlera, książkę „Chwila przed zmierzchem” i  „Lizbona. Muzyka moich ulic". Współorganizator znanej imprezy muzycznej Siesta Festival.

W trakcie spotkania w bibliotece M.Kydryński opowie o najnowszej książce z podróży po Afryce, zatytułowanej roboczo „Biel". Przedstawi pierwszy wybór fotografii do książki. Podzieli się doświadczeniami z wypraw ekstremalnych, jak Somalia, Sudan Południowy, Kongo, Sierra Leone czy Liberia – ale także wskaże kierunki, które mogą być tym pierwszym, szczęśliwym spotkaniem z Afryką.

9 października, godz. 18.00, Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

 

publ. /ps/

fot. Marcin Sochacki, wikipedia.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here