Międzynarodowy turniej siatkówki – co jeszcze w ten weekend?

0

Wielkie siatkarskie święto w Raciborzu. 1 października rozpoczyna się Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz.

Na Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Do miasta przyjedzie śmietanka siatkarska. W Arenie RAFAKO oraz Hali Sportowej w Rudniku zobaczymy 6 znakomitych drużyn walczących o Puchar Prezydenta Raciborza. Z polskich zespołów na parkiecie zaprezentuje się: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle, Effector Kielce i Jastrzębski Węgiel. Nie zabraknie światowej sławy zespołów z zagranicy. Do Raciborza przyjadą mistrzowie Czech – Dukla Liberec, wicemistrzowie Niemiec i brązowi medaliści Ligi Mistrzów – Berlin Recycling Volley. Nieco egzotyki turniejowi dodają wicemistrzowie Chin – Shan Dong Shanghai.

- reklama -

Oficjalne otwarcie rozgrywek nastąpi 1 października o godz. 17.00 w Arenie RAFAKO. Mecz inauguracyjny rozegrają drużyny Berlin kontra Liberec. Jeszcze tego samego dnia, bo o godz. 20.00, po dwóch stronach siatki staną ZAKSA i Effector. W tym dniu, nie tylko na parkiecie będzie ciekawie. Na trybunach też będzie się działo, bowiem swój przyjazd na rozgrywki zapowiedziały fankluby polskich zespołów. Kolejne dni turnieju zapowiadają się równie emocjonująco. W piątkowym starciu przeciwko sobie zagrają Jastrzębski Węgiel z Liberecem oraz Effector z Shan Dong. W sobotę rozgrywki przeniosą się do hali sportowej w Rudniku. Tam z kolei zobaczymy ZAKSĘ z Shan Dong oraz Jastrzębski Węgiel kontra Berlin.

 

 

Mecze fazy finałowej rozpoczną się w niedzielę, punktualnie w południe w Arenie RAFAKO. Zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 19.00. Gościem specjalnym finałów będzie Monika Brzostek, 5 – krotna Mistrzyni Polski w siatkówce plażowej kobiet, zdobywczyni m.in. brązowego medalu Pucharu Świata, brązowego medalu Mistrzostw Europy, aktualnie zajmująca 9 miejsce w rankingu FIVB do Igrzysk w Rio de Janeiro.

Dodatkową atrakcją turnieju, przygotowaną z myślą o kibicach będą spotkania z zawodnikami. Fani będą mogli zapoznać się i porozmawiać ze sportowcami, uścisnąć dłonie mistrzów, zrobić sobie z nimi zdjęcie i zdobyć autograf.

Należy pamiętać, że turniej, to nie tylko gratka dla fanów piłki siatkowej, ale wydarzenie dla całych rodzin. Z myślą o nich przygotowano dodatkowe atrakcje. – Stworzymy miasteczko turniejowe, gdzie oprócz siatkarskich emocji, można będzie odpocząć na leżakach, zjeść porządnego burgera, które w niedzielę zaserwuje Beef Brother, napić się orzeźwiających napojów przy stoisku Przystanku Kulturalnego Koniec Świata, a nawet przejechać się rowerem z Raciborskiej Wytwórni Rowerów – wylicza Mikołaj Michalak, współinicjator turnieju, sport manager VolleyPRO management.

Terminy meczów:

01.10.2015 – RAFAKO Arena, ul. Łąkowa 31, 47-400 Racibórz
godz. 17.30 Berlin – Liberec
godz. 20.00 Zaksa – Effector

02.10.2015 – RAFAKO Arena, ul. Łąkowa 31, 47-400 Racibórz
godz. 17.30 Jastrzębie – Liberec
godz. 20.00 Effector – Shan Dong

03.10.2015 – Sport gym, ul. Słoneczna 1, 47-411 Rudnik
godz. 14.00 Zaksa – Shan Dong
godz. 17.00 Mecz II ligi AZS RAFAKO Racibórz
godz. 20.00 Jastrzębski – Berlin

04.10.2015 – RAFAKO Arena, ul. Łąkowa 31, 47-400 Racibórz
godz. 12.00 – mecz o 5 miejsce (drużyny, które zajęły 3 miejsce w grupach)
godz. 14.30 – mecz o 3 miejsce (drużyny, które zajęły 2 miejsce w grupach)
godz. 17.00 – finał (zwycięscy grup)
godz. ok. 19.00 – dekoracja i wręczenie nagród indywidualnych

 

 

/publ. p/

 

 

 

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

ZOBACZ CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W OKOLICY W CZASIE WEEKENDU>>

 

 

 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here