Wycieczka klasy sportowej

0

Dokąd na integracyjną wycieczkę szkolną? Uczniowie klasy sportowej tanecznej i zapaśniczej Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II postawili na zajęcia w terenie i w ruchu.
Ostatecznie w ramach zajęć integracyjno – sportowych   padło na paintball. Jak im się podobało? Odpowiedzi są jednoznaczne. „Super zabawa. Na takiej wycieczce jeszcze nie byłem.” „Każda wycieczka jest atrakcją, ale paintball, to rewelacyjna wycieczka: dużo biegania, a jaka adrenalina.” „Na naszej wycieczce do Szymocic najbardziej podobały mi się scenariusze, szczególnie ten polegający na zdobyciu flagi.” Co na to rodzice: „..zabawa uczy podstawowych zasad obchodzenia się z bronią oraz podstaw taktyki. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, ponieważ marker może być niebezpieczny… „Bonusem” zabawy są siniaki, jednak chłopcy postrzegają je jako trofeum, nie wiem jak dziewczyny, ale raczej nie są zadowolone. ” „…to po prostu inna forma ruchu. Uczy też strategii, 100 razy lepiej niż strzelanki w komputerze, w które i tak grają, czy rodzice chcą, czy nie chcą.”


Uczniowie klasy Ib, uczestniczący w wycieczce na paintball w Szymocicach, wrócili zadowoleni. Poznali nowy, współczesny, atrakcyjny sposób na spędzanie czasu wolnego; w ruchu i na świeżym powietrzu. Lepiej poznali kolegów, teraz już wiedzą, kogo na co stać. Rozmowa z instruktorami paintballa też okazała się cenną: strzelanie w komputerze nie boli, w grze w paintball owszem ból jest, ale jeszcze można się umówić, „ile ma się żyć”. …Całkiem inaczej niż w realu….

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here