Jubileusz 80-lecia kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa

0

Obchody jubileuszu potrwają ponad tydzień. Oprócz nabożeństw w programie przewidziano premierę filmu Adriana Szczypińskiego poświęconego historii parafii.

 

- reklama -

 

W tym tygodniu rozpoczynają się duchowe przygotowania do jubileuszu 80-lecia konsekracji kościoła przy ul. Warszawskiej. Najważniejsze uroczystości przypadną w przyszłą niedzielę, 18 października. Mszy Świętej o godz. 10. 30 przewodniczyć będzie ks. Biskup Paweł Stobrawa. Drugim ważnym dniem będzie rocznica poświęcenia kościoła, 20 października. Na Mszę wieczorną zaproszeni są wszyscy kapłani pochodzących z parafii.

Liturgiczne obchody poprzedzone będą przygotowaniem w formie rekolekcyjnej. Myślą przewodnią będzie cytat z Dz 2,42 „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie”. Są to rzeczywiście te najważniejsze wydarzenia, które gromadzą wiernych w kościele. Od czwartku na wieczorne Msze Święte zaproszono księży z homilią i konferencją po Mszy. Z tej okazji Różaniec od czwartku o 17.15.

W sobotę, przy temacie modlitwy o 1930 Wieczór Uwielbienia.

Jubileuszowi będzie towarzyszyły wydarzenia artystyczne (po 20 października) ze szczególnym uwzględnieniem  premiery filmu autorstwa Adriana Szczypińskiego i Wojciecha Mitręgi (reż. A. Szczypiński) o kościele, jego historii i architekturze. W filmie nad którym pracowano kilkanaście miesięcy umieszczono wiele nieznanych materiałów. Premiera odbędzie się w niedzielę, 18 października o 19.00.

 

Zwiastun filmu
 
 
publ. /ps/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here