Fantastyczna wiadomość – Andrzej Pilipiuk w bibliotece!

0

Pilipiuk znany jest głównie jako autor kultowej już serii z Jakubem Wędrowyczem, bimbrownikiem – egzorcystą. Dał się poznać również jako kontynuator serii o Panu Samochodziku.

 

- reklama -

 

26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce – Andrzej Pilipiuk już 28 października spotka się ze swoimi fanami w raciborskiej bibliotece.

Andrzej Pilipiuk (1974) – z wykształcenia archeolog, z zawodu pisarz. Czołowy autor rodzimej fantastyki, który z regularnością dostarcza czytelnikom powieści i zbiory opowiadań, plasujące się na listach bestsellerów. Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty; jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

Andrzej Pilipiuk dał się poznać również jako autor niemniej popularnych cyklów: „Kuzynki”, „Norweski dziennik” i „Oko Jelenia”, a także licznych opowiadań zamieszczanych w autorskich zbiorach, na łamach pism branżowych i w antologiach. Należy doliczyć do tego także, pisane pod pseudonimem Tomasz Olszakowski, powieści dla dzieci i młodzieży o Panu Samochodziku (postać stworzona przez Zbigniewa Nienackiego).

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Spotkanie odbędzie się w środę 28 października o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here