Wycinka drzew przy Warszawskiej. Zbiórka podpisów

46

Obrońcy przyrody przeciwni wycince rozpoczęli zbiórkę podpisów w obronie drzew. Zobacz, gdzie można wyrazić swoją opinię na ten temat.

 

- reklama -

 

 

Organizatorzy akcji w obronie  drzew przed wycinką na skwerze przy ul.Warszawskiej wspólnie z zainteresowanymi mieszkańcami Raciborza w związku z zapytaniami gdzie można się podpisać pod Apelem do Prezydenta Raciborza w sprawie  obrony tych drzew przed wycięciem informują, że jest możliwość podpisania się przeciwko tym planom wycinki oraz pod Apelem w następujących miejscach:

1) W aptece na rogu ulic Wojska Polskiego i ul.Wileńskiej

2) W aptece na ul.Londzina

3) W sklepie plastycznym "Czarny Kot" na ul.Opawskiej

4) W Salonie Krawieckim na ul.Ogrodowej (obok Novexu)

5) W Przystanek Kulturalny Koniec Świata ul.Karola Miarki.

Organizatorzy  ponadto  bardzo dziękują wszystkim radnym którzy zainteresowali się losem tych drzew oraz wszystkim  mieszkańcom za duże zainteresowanie i troskę o te drzewa i naszą raciborską przyrodę.

 

BS

 

publ. /ps/

- reklama -

46 KOMENTARZE

 1. Jestem sportowcem.Wokół kortów tenisowych i stadionów sadzone są właśnie topole.Jako sportowiec mam duży szacunek dla tych drzew które nam dają w lecie cień oraz świeże powietrze.Dlatego doradzam rozsądek i większy szacunek dla tych drzew.Te na Warszawskiej nie powinny być absolutnie wycinane.

 2. Wszystkie punkty zbierania podpisów położone jakoś daleko od miejsca planowanej wycinki. Bardziej wiarygodne byłoby zbieranie podpisów za i przeciw u ludzi mieszkających w okolicy. Chętnie urządzamy podwórko sąsiada ale wara od naszego. Drzewa rosną bardzo szybko, a szczególnie topole i nie ma co rodzierać szat.

 3. Nie wycinajcie tych drzew.Maruda no własnie marudzisz bez większego sensu .Jak tak szybko rosną te drzewa wg. ciebie to sobie je posadź zarobisz dużo na drewnie do kominka jak wg ciebie tak szybko rosną .

 4. Ze 40 lat by musiał poczekać minimum.Podejrzewam że MaRuda nawet tylu lat nie ma nawet.Życia by mu więc brakło żeby doczekać się aż te drzewa by urosły. Interesu by raczej nie zrobił.

 5. piesek ma tyle samo zdjęć portretów/ co kochany piesek,piesiunia/ ,co kandydatki na posłów!To oznacza,że zwierzęta są na równi z ludziami i też mogą po kostkach kasać nawet kandydatki,wiem,że warczał na gnojoki bo nie lubi masztry i kamaszy!

 6. Szkoda że nie było Cię na proteście miałbyś szansę że piesek piesiunia by może Ci Twoje nogi posiusiał .No nie żartowałem 😉 psy takie głupie jak myślisz to nie są. Masz do nich jakieś nieuzasadnione uprzedzenia no i do ich właścicieli chyba także.

 7. Absolutnie pieski kocham moje piesiunki nawet jak opiekunka nie fajna.Spodobał mi się piesiunia bo mądrze oceniał towarzystwo,po mordce widać.Źle zrozumiałaś o obrażona- Moje intencyje.Kocham pieski i basta.Na ich chwałę policzyłem publicznie że zdjęć portretowych piesiunia ma- tyle co Kandydatki na Posły.Pa dobranoc

 8. Pytanie? Czy pracujesz może w ur…….? I kiedy przestaniesz publicznie mobbingować psy i ich właścicieli? To się nazywa stalking.Jak masz wątpliwości co to jest to może przestań szykanować Bo wszystko jest do czasu.

 9. Na Mieście głośno o Bodowie Placu Zabaw dla Dzieci na uratowanych od ścinki drzewach dzięki NAM przy ul.Warszawskiej-Wczasowej we Raciborzu.Brawo Radni i Kandydatki ,teraz ruch należy do Prezydenta Miasta.Pieniadze sa ok 1000000 zl.terenGminny jest,Mozliwosci wykonania placu są i wnioski Mieszkańcow są.Przy K.Miarki nie można nic robić-dżungla z drzew,rzadkiegatunki drzew byki i dęby Krolewskie.Jedynie park linowy dla starszej Młodzieży.Brawo Radni NAM-u dzieki nagłosnieniu wycinki odkryto walory tego terenu Gminnego czyli Miasta,nie ma potrzeby kupowania terenu,DziękiWam bedzie PLAC ZABAW na ulicy Warszawskiej iWczasowej około 10000m2 tj ok.hektar ziemi zielonej i zadrzewionej.Brawo!Brawo!Brawo!

 10. Ja uważam że tam powinien powstać park a nie plac zabaw.Jesli tam będzie plac zabaw to dorośli nie będą tam mieli ani młodzież wstępu. Nie będzie tam spokoju tylko krzyki dzieci Place zabaw róbmy na terenach szkół i przedszkoli to naturalne miejsca dla placy zabaw.

 11. Starsi i najStarsi oraz młodzież ma piekny park ze sprzętem sportowym przy warszawskiej-Matejki.Terenu jest w 3…!Natomiast przy Wczasowej-Warszawskiej tylko Plac zabaw dla Małych dzieci w przedziale wiekowym od1 do 7lat.Super inicjatywa Mieszkańców

 12. Działka ma ok 4000M2 idealna na Plac Zabaw dla Dzieci przy ul.Wczasowej-Warszawskiej.Radni Nam-u,tak słyszałem chcą wspomóc mieszkańców i załatwić oddanie Placu Zabaw na Dzień Dziecka w 2016 r.Ksiądz jeszcze pokropi tern aby jakaś gałąź nie spadła dziecku na łepetynę.Gałęzie trzeba sprawdzać i przycinaćBrawo Radni Brawo !!!!

 13. Żaden plac zabaw.Widać ktoś tu chce zrobić interes chyba To miejsce nie ma być żadnym placem zabaw.Proponuje zrobić takowy na Warszawskiej Matejki tym bardziej że był tam plac zabaw ale niestety władze miasta go zlikwidowały i to niedawno!!! I to jest wielki skandal o którym się jakoś nic nie mówi Co na to pan prezydentCo to za polityka pierw likwidować używany plac zabaw a potem szumnie ogłaszać budowę nowego Co za absurdy.Były tam chustawki i drabinki dla dzieci była też piaskownica wszystko z czyjejś głupoty zostało zlikwidowane.Zdemontowane i wywiezione.To zwyczajna granda najpierw sie likwduje poprostu plac zabaw za konkretne pieniądze (demontaż musiał kosztować wraz z transportem) a teraz chce się budować nowy plac zabaw!! Dlaczegi Pan radny Szczygielski lub inny radny nie upomniał się o to że zlikwidowano plac zabaw który był użytkowany przez wiele lat a zajmuje się Jakimś placem zabaw na KMiarki.Kompletna bzdura i to w miejscu gdzie ludzie chcą zachowania drzew Przywrócić trzeba plac zabaw na Warszawskiej Matejki.A ty wyborco się nie wymadrzaj widać że nie jesteś zwykłym mieszkancem ale masz interes w tym aby mieszać i wymyślać chore pomysły.

 14. Mój interes to wybudowac PLac Zabaw na Wczasowej-Warszawskiej gdyz tam jest mniej drzew.Teren spełnia wszystkie normy.Park na Matejki-Warszawskiej pieknie urządzono dla siłaczy,kregowców w tym szyjnych.Teren jest za mały gdyzsasiaduje z terenami prywatnymi.Nie jest ogrodzony tak jak to zrobiliWłasciciele dzialęk od strony ul.Szczęśliwej w Raciborzu.Może zajeli bezprawnie część terenu Gminy i mają stracha.Prezydencie zbadac grani działek przez geodetę i jak faktycznie ktos zabrał teren to postepowanie administracyjne wszcząć..Działka 894/737 jako działka miasta może piekniewkomponowac sie w krajobraz tej częsci Miasta.”Trzeba” podpadłeś Mi bo mnie podejrzewasz o interes niecny,a jJa tylko służę Raciborzanom.Wybudowanie PLACU w tym MIejscu przy ulicach Wczasowej-Warszawskiej spowoduje bardzo przypływ Młodych Raciborzan w 2016 ok.1200 dzieci bo będą się miały gdzie bawić.A Ty’Trzeba juz rozbierz ogrodzenie i zaproś na kawę a jak nie polubisz to na drinka Mnie zaprosisz ale gin z toni c i kostka lodu/musi być zimny/haha

 15. Budowa placu zabaw przy tych drzewach na wycinkę których nie zgadzają się mieszkańcy to sposób na to aby pozbyć się tych drzew i można się domyślać kto stoi za tym pomysłem. Nie wycinajcie tych drzew .A plac zabaw robić gdzie indziej. Popieram przedmówcę co do lokalizacji na ul. Warszawskiej- ul.Matejki gdze wcześniej był plac zabaw dla dzieci.Dzieci zostały z tego skweru wyrugowane na rzecz młodzieży i dorosłych.Dla małych dzieci siłownia nie jest miejscem do zabawy nie zastąpi im piaskownicy czy huśtawek ani drabinek tylko dla dzieci.Tym bardziej że małe dzieci nie mogą konkurować o drabinki z dorosłą mlodzieżą.Dzieci potrzebują drabinek ale tylko dla siebie.Nie ładnie tak postępować z naszymi najmłodszymi obywatelami miasta.

 16. czy pierwsze słowo to Anonimowy-tylko pytam.Szanowny Sąsiedzie może- Dobry wieczór na początek.Drzew nie trzeba wycinać gdyż ich szpaler daje cień na łepetynki kochanych dzieciaków,to 1 po 2 teren Miasta,po3-juz widze kolejka się robi sąsiadów chcących montowac furtki na ten teren aby pomagać i kawę postawić ,po 4 -Aa zajmuje teren Gminy i chce zmylić trop-my sie nie damy oszukać.po5-geodeta namierzy wszyskie granice.Kochany Aa lobbój za placem zabaw bedziesz mógł byc stróżem bo Masz Blisko i przez furtkę!pa

 17. Dobrze wiesz że teren na Warszawskiej przy Kościele nie nadaje się raczej na plac zabaw.A Tam gdzie był wcześniej to huśtawki nie kolidowały w ogóle ze siłownia i mogły zostać to samo dotyczy drabinek dla dzieci ktore stały w innym miejscu i mogły zostać. O jakim ogrodzeniu ty mówisz przecież tamten teren nie jest ogrodzony.Oszczednosci szukasz na ogrodzeniu? A ile pieniędzy wydano na przystań ? Wiec o jakich oszczednościach my tu mówimy.A ile pieniedzy poszło w raciborski bruk?Czy ktoś mógłby to sprawdzić ile miasto wydało na brukowanie Solnej Browarnej itd itd i jaki jest teraz efekt dla mieszkańców w postaci tych wybrukowanych ulic.Trzeba postawić hustawki dla dzieci tam gdzie były dostawić w pobliżu ławki dla matek dzieci postawić im drabinki.A jeśli nie tam to iść dalej chyba dobrym tropem i robić place zabaw przy szkołach i przedszkolach czy żłobku lub na osiedlach równolegle tylko te na osiedlach z piaskiem zamiast trawy kojarzą mi się z jakimś miejscem pustynnym.Brak zieleni i tylko piasek hustawki i jakiś domek dla dzieci i piasek Przygnebiajace wrażenie..

 18. Tą siłownię robiono tam w pośpiechu przed wyborami rok temu.Ważniejsze widocznie było pokazać się przed wyborami a że przy okszji zlikwidowano dzieciom plac zabaw , który tam funkcjonował od kilkudziesięciu lat, tym najmłodszym 3-4 latkom to było już widocznie najmniej ważne.Wynik wyborów był ważniejszy jak z tego można przypuszczać.

 19. Dzień Dobry.Właśnie teren przy Wczasowej-Warszawskiej jest najlepszy do wykonania Placu Zabaw dla Dzieci!Koparki mogą wjechać już za 7 dni ,jak trzeba.Drzewa nikt nie tknie bo nie ma takiej potrzeby.Płot już z dwóch stron istnieje Od ulicy posadzi się szpaler Tuji,na dole krzewy kolcząste przeciw psom,kotom i wiewiórką oraz innym Gryzoniom.Gotowe wyposażenie się zakupi i do świąt plac zabaw jak znalazł.Radni NaM-u prosimy zobowiazać Prezydenta do wykonania Placu przy Warszawskiej-Wczasowej.Juz inne osiedla sie pchają aby robić Plac zabaw dla Dzieci przy ul.Magdaleny,na przeciw kościoła Matki Bożej -działajmy szybko!!!

 20. NaM-owcy zaczęliście zabawę wyborczą przy drzewach- i pokazaliście Matkom Małych Dzieci piękny Teren na PLAC ZABAW dla DZIECI to doprowaźcie projekt do KOŃCA bez wycinania drzew.Teren przy ulicach Wczasowa-Warszawska w Raciborzu jest jedyny i ostatni który spełnia wszystkie warunki dla PLACU ZABAW.Teren jest Miasta Raciborza,a nie radnego klimY i tym bardziej kościoła,który niech łapami nie sięga po nie swoje,ttakie Mam wrażenie??? Czy klima działał na czyjeś zlecenie?biuro polityczne …-do wyjasnienia./czy podstępem-skwer imieniem…-co za nieuczciwość?.Aż pisać się nie chce,PIS doszedl do władzy i już wojenki,podchody i fałsz pomieszany z cynizmem,w tym pana k…!

 21. Chyba nie jeśli już to miasto może tak jak z placem Długosza najpierw wycieli drzewa że niby chore i spróchniałe a po niedługim czasie okazało się że plac Długosza miasto sprzedaje i po to wycięto drzewa które po wycięciu okazały się zdrowe nie spróchniałe w środku..Mimo że deklarowano że posadzi się nowe drzewa co do dzis nie zostało zrobione.

 22. cola a gdzie coca -widzisz,że nie wiesz,bo glupoty piszesz.Urzędujący Prezydent miał projekt i za zgodą Rady go realizował.Ty Swoje drzewa,zresztą chore na zdjęciach oglądaj z marszów 1-o majowych.Pozdrawiam,

 23. Straszna Wieść-na drzewach gdzie ma być PLAC Zabaw dla Dzieci -rośnie pasozyt -Jemioła!Za życia zżera dane drzewo i przechodzi na nastepne.Drzewa szlag trafi a tyle było starości Radnych i innych polityków.A co z cieniem drzew w lecie gdy dzieciaki będą sie bawić.Łola boga co to się dzieje.Czego się tkną … to zaraza wychodzi!

 24. Nie wiem czy tam jest jemioła ale nawet jeżeli tak to co z tego? Uważaj aby ciebie złośliwość i głupota nie zżarła najpierw niż te drzewa ta jemioła.Zwolenniku wycinki na pustynię tak na parę lat przymusowo zamieszkaj wtedy byś może zmądrzał.

 25. Eva-jak pieknie piszesz Swoje imię i na tym po przestań.Uwielbiam zieleń,krzewy,drzewa ,a nawet Jemioły,ale kochana Evo -to Ty nie Wiesz co to pasożyt?-to rak.Naukowcy odkryli ,że tasiemiec,też pasozyt przeniósl ,o Evo rak do organizmu kobiety i biedaczka zmarła.Evo-czujesz tragizm ,tej sytuacji.Rosna drzewa,dużo drzew i posażyt z góry łubu du i zżera tkankę dzrewa-topoli i następnej,przechodzi na owocowe drzewa u chałupników- a to gruszkę-klapsa;to zlotą renetę;to sliwkę i przy okazji cofkę,i tak dalej ,ąz kochana EVA z piłą mechaniczną stanęła na drodze jak w filmie ViVa Maria i tam była pustynia!Na działce Warszawska-Wczasowa w Raciborzu Będzie piekny PLAC ZABAW dla DZIECI – ZŁOTY.Tak EVO -dziecko drogie Ja uwielbiam przyrodę ale zdrową.Na pustyni byłem i jak sie jest myślącym to i on,ta pustynie jest piekna.Jak byłaś-zagryzłaś- węża i co powiesz o jego krwi,nie była trujaca.Żal Mi się zrobiło węża i postanowiłem nigdy juz nie zagryzać-chyba ,że pod wódeczkę żmijówkę

 26. Panie Prezydencie,proszę sprawdzic co stało się z działkami892/199 ,nr891/199 i 893/737 czy stanowią dalej łącznik pomiędzy ul. Warszawską i Szczęśliwą w Raciborzu,to są strategiczne przejścia dla mieszkańców nawet do koscioła,ul Opawską,Stację PKP i PKS a nawet do Obory-mini zoo.

 27. Jemioła nie jest żadnym rakiem. Nie wiesz co piszesz.Jemioła nie jest powodem do wycinki drzew.Na tych drzewach Jemioła jeśli występuje to w śladowych ilościach. To że na jakimś drzewie jest Jemioła to nie oznaka choroby. Jemioła też jest potrzebna w ekologii.Jemioła ma cenne właściwości lecznicze między innymi anty rakowe. Wąsko myślisz. Na tych drzewach praktycznie nie ma Jemioły wymyślasz problem w wiadomym celu.

 28. Może co dla niektórych smog w mieście jest lepszy niż zieleń i drzewa.Myślę że póki w Raciborzu będzie rządziła PO to nie ma co liczyć na poprawę Obawiam się nienawiści i manipulacji i dalszej degradacji miasta.Obawiam się o zdrowie mieszkańców którzy muszą oddychać tak zanieczyszczonym powietrzem podczas gdy na pierwszym planie słychać o placu Długosza za ok 8 mln złotych wydawanie na kolejne skwery z wycinaniem drzew ,.Czy bulwarach za prawdopodobnie kolejne miliony.Na walkę z niską emisją jakie kwoty się przeznacza rocznie???Czy to prawda że są śmiesznie niskie???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here