M. Woś: Przywrócić kaplicy zamkowej funkcje sakralne

3

Dobiega końca remont kaplicy przy Zamku Piastowskim. Radny Michał Woś apeluje do prezydenta, by kaplica jak najszybciej mogła pełnić właściwą dla tego typu obiektu funkcję.

 

- reklama -

 

 

Zarówno zamek, jak i kaplica, pozostają pod władaniem starosty raciborskiego. W trakcie ostatniej sesji Woś poprosił prezydenta, aby ten wpłynął na starostę na przywrócenie funkcji które powinna spełniać, czyli głównie sakralnych. Upomniał się też o los organów, które zostały rozebrane i nie wiadomo gdzie się podziały. Po informacji prezydenta, iż instrument składowany jest na ul. Klasztornej w piwnicy zwrócił się z zapytaniem o możliwości miasta we współfinansowaniu ich remontu.

O los kaplicy po remoncie dopytywali się radni – głównie powiatowi – już poprzednich kadencji. Ówczesny starosta Adam Hajduk wykluczał jednak możliwość aby spełniała ona funkcję sakralną. Jak twierdził, żadna parafia z Raciborza nie była tym zainteresowana.

 

/ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Prawnik chyba wie, co jest czyją kompetencją? Najpierw pogadaj Pan ze swoim proboszczem, czy jest gotowy przyjąć obowiązki utrzymywania kaplicy. Bo jak nie on, to ślubów będzie musiał Winiarki z Chroboczniem udzielać 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here