Dzielnicowi z komisariatu w Krzyżanowicach rozdali odblaski

0

Jesienna akcja rozdawania elementów odblaskowych, to już tradycja, którą dzielnicowi z krzyżanowickiego komisariatu policji powtarzają cyklicznie wśród mieszkańców.

 

- reklama -

 

 

Raciborscy policjanci jak co roku realizują zadania związane z działaniami „Znicz 2015”. Mundurowi w tych dniach szczególną uwagę przywiązują do bezpieczeństwa pieszych, jak również kierują ruchem samochodów w rejonach cmentarzy w całym powiecie raciborskim.

 

W tym roku dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach patrolując tereny cmentarzy rozdawali wśród rowerzystów kamizelki i opaski odblaskowe. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdyż szybko zapada zmrok. Hasło przewodnie akcji to „Bądź widoczny na drodze” Jesienna akcja rozdawania elementów odblaskowych, to już tradycja, którą dzielnicowi z krzyżanowickiego komisariatu policji powtarzają cyklicznie wśród mieszkańców. Jak sami podkreślają, wielu wypadków można by uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo i stosowali zasadę ograniczonego zaufania.

 

Piesi, to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Ewentualna kolizja jest dla nich groźniejsza, niż dla kierowców, których chroni konstrukcja samochodu. Dlatego też przypominamy, że elementy odblaskowe pozwalają nam być bardziej widocznymi na drodze, zwłaszcza teraz, gdy zmrok zapada wcześniej.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here