Roksana Lewak zaśpiewa w Nędzy

0

Gminne Centrum Kultury w Nędzy 22 listopada o godz. 17:00 zaprasza na recital Roksany Lewak, aktorki i piosenkarki. To będzie przyjemny, kameralny koncert poezji śpiewanej. Wstęp jest wolny, ale trzeba zarezerwować miejsce.

 

- reklama -

 

 

Roksana Lewak jest raciborzanką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 2010 roku współpracuje z Radiem Opole, użyczając swojego głosu w radiowym kabarecie „TeKa”. Jest absolwentką Szkoły Aktorskiej Doroty Pomykały "Art-Play" w Katowicach i filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim.

Swój warsztat aktorski szlifowała między innymi pod okiem Jana Peszka, Teresy Pawłowicz, Doroty Pomykały, Doroty Zięciowskiej, Andrzeja Głowackiego, Małgorzaty Szczerbowskiej oraz Mirosława Bednarka.

Przyznaje, że – jak każda mała dziewczynka – marzyła, by być aktorką. – Po drodze jeszcze chciałam zostać łyżwiarką figurową, potem pracować w wojsku, a najdłużej – policjantką. Dopiero w liceum pomyślałam, że marzenia o aktorstwie mogą się spełnić. Żeby jednak dostać się do szkoły aktorskiej, trzeba włożyć wiele pracy i mieć dużo szczęścia. Wielkim oparciem dla mnie jest moja mama. Nigdy nie krytykuje moich decyzji – powiedziała w jednym z wywiadów.

Jej pasją jest śpiewanie. Przez wiele lat była związana z raciborskim zespołem "Miraż" Elżbiety Biskup, brała też udział w warsztatach muzycznych prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską. Uwielbia  Katarzynę Groniec i Michała Bajora.

Koncert odbędzie się w niedzielę 22 listopada o godz. 17:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Nędzy przy ul. Strażackiej 2. Wstęp jest wolny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc pod nr 32 410 47 70 albo 506 141 501.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here