Mikołajkowe atrakcje w naszym gimnazjum

0

7 grudnia do Gimnazjum nr 5 zawitał Święty Mikołaj. Jest gdzieś taki ktoś dla kogo wystarczy, że jesteś grzeczny i już zostajesz jego przyjacielem. Mikołaj pojawił się, jednak w tym roku z nieco mniejszym brzuchem niż zwykle. Towarzyszył mu orszak zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 5. Przez cały dzień na szkolnych korytarzach można było usłyszeć dźwięk dzwonka, który informował wszystkich o zbliżającym się zaprzęgu. Wszystkie klasy, zostały obdarowane cukierkami.


Mikołajkom towarzyszyły zabawy i konkursy trenujące logiczne myślenie: konkurs o tytuł szachowego mistrza Gimnazjum nr 5, którym został Maciej Małek z klasy 2 a i konkurs szybkiego układania Happy Cube. III mikołajkowy konkurs w układaniu Happy Cube już za nami.

Wygrał Maksymilian Zając z kl. 2 b,

II miejsce zajął Jakub Durejko z 1 a,

III miejsce Kacper Sibirski 1 c i Damian Wiesiołek 1 z.
Konkurs przeprowadziła pani Krystyna Sebastian – Wypasek.

Oprócz słodkości i konkursów Mikołaj zaproponował gimnazjalistom zabawę ruchową na sali gimnastycznej, czyli Bieg Mikołajkowy.


Niestety, już tego samego dnia musieliśmy pożegnać Świętego Mikołaja, który „odleciał” do swojego domu na Biegunie Północnym. Możemy być jednak pewni, że zajrzy do naszej szkoły ponownie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here