Radni „dali nogę” z dyżurów? Prezydent wyjaśnia

0

Kilka dni temu jeden z mieszkańców postanowił spotkać się z niektórymi radnymi na dyżurach. Niestety, w wyznaczonych miejscach nie zastał nikogo. Jak absencję radnych tłumaczy prezydent Lenk?

Rzecz tyczy radnych stojącej za Mirosławem Lenkiem koalicji "Razem dla Raciborza" (szczegóły w artykule "Chciał porozmawiać z radnymi. Wszędzie pocałował klamkę" ). Czy prezydent przewiduje jakieś środki dyscyplinujące wobec radnych koalicji, którzy opuszczają dyżury podczas których powinni być dostępni dla mieszkańców? –  Porozmawiam z nimi na ten temat i będę chciał poznać przyczyny – tłumaczy. Jak twierdzi, absolutnie takich działań nie popiera, aczkolwiek niektórych trochę rozgrzesza. W tym samym czasie kilku z radnych brało udział w spotkaniu w magistracie, gdzie odbywało się ważne wydarzenie, jakim było ogłoszenie wyników budżetu obywatelskiego.

- reklama -

 

Nagłośnienie tematu uważa za małą, aczkolwiek skuteczną prowokację: – Ktoś bardzo sprawnie w ciągu krótkiego czasu zdążył objechał wszystkie punkty rozrzucone po całym mieście. Szkoda, że nie sprawdził również pozostałych radnych (opozycji – red.) którzy przyjmują.

 

W opinii Lenka nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdy radni terminy przyjęć interesantów wyznaczają na czas innych wydarzeń.

 

/ps/

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Chciał porozmawiać z radnymi. Wszędzie pocałował klamkę

Jeden z wyborców postanowił sprawdzić, jak radni wywiązują się ze swych obowiązków i spotkać się z niektórymi na dyżurze wynikającym z grafika. Efekt? Nie zastał żadnego.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here