Wacławczyk: To wstyd, że truje nas Centrum Zdrowia

10

Radny powiatowy jakiś czas temu zażyczył sobie od starosty zestawienia, w jaki sposób ogrzewane są powiatowe jednostki. Odpowiedź nieco go zaskoczyła.

- reklama -

 

 

 

 

Radny Dawid Wacławczyk miesiąc temu poprosił starostę o zestawienie, z którego wynikałoby, w jaki sposób podległe starostwu (i w jakiś sposób od urzędu zależne) instytucje zapewniają sobie ogrzewania w okresie zimowym. Chodzi głównie o szkoły. Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Wacławczyk przyznał, że przekazany materiał pozytywnie go zaskoczył, gdyż prawie wszystkie jednostki, o które pytał, ogrzewają się w sposób powszechnie uznany za ekologiczny. Za wyjątkiem… No właśnie. Diabeł tkwi w szczegółach, a tu szczegółem jest fakt, iż jedyne podmioty używające kotłowni starego typu to należące do NZOZ Centrum Zdrowia.

 

– Wstyd, żeby Centrum Zdrowia nas truło – skomentował i zaapelował do starosty, by ten w ramach rozliczeń ze spółką prowadzonych inwestycji wpłynął na nią na zmianę źródła ciepła na bardziej przyjazne środowisku. Ten obiecał sprawdzić i w miarę potrzeby namówić Centrum na przyłączenie do miejskiej sieci.

 

/ps/

 

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Właściwie to starosta powinien żądać pilnych działań tego Centrum Zdrowia..Takie centra nie mają kłopotów finansowych a oszczędzanie na ogrzewaniu kosztem naszego zdrowia to skandal.

  2. A mi wstyd za to że urzad miasta w 21wieku skazuje na palenie węglem w dziesiątkach kamienic należących do urzędu miasta które zasmradzają scisłe centrum i przyległe do niego tereny Raciborza.I że równocześnie miliony złotych urząd wydaje na pomysły nie potrzebne raciborzanom.

  3. Nic dodać nic ująć.W Raciborzu mamy Platformę Obywatelską która jak rządziła pokazała nie tylko lokalnie ale w całej Polsce.Polacy zmądrzeli i odsuneli szkodników od władzy. Pytanie kiedy to samo będzie w Raciborzu?

  4. srodek europy , unia europejska , XXI wiek , 76 lat po II wojnie swiatowej , a palimy czym sie da , jak w krajach 3-swiata , mamy radnych , ochrone srodowiska , inspektorow naczelnikow , wszystko uczone i co z tego ? tylko tak pytam . . .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here