„Rzuchowianki” aktywnie spędzają przedświąteczny czas

0

Zespół folklorystyczny działa od kilkunastu lat w ramach Koła Gospodyń Wiejskich w Rzuchowie. Występuje głównie na imprezach gminnych, przeglądach zespołów regionalnych, biesiadach i uroczystościach kościelnych.

 3 grudnia zespół zorganizował biesiadę andrzejkową na ludowo i zaprosił zaprzyjaźnione zespoły: „Kobylanki”, „Melodia” oraz kabaret działający przy KGW w Pstrążnej, „Gołężanki”, „Syryniczki” oraz „Miłośników Rydułtów”. Impreza była bardzo udana, oprócz występów – wspólne śpiewanie i opowiadanie kawałów przez Anielę Porwoł.

- reklama -

11 grudnia zespół wystąpił dla jubilatów z gminy Kornowac, którzy przeżyli w małżeństwie 50 lat. Kolejny występ odbył się w trakcie pokazu potraw świątecznych w Łańcach.

 „Rzuchowianki” występują także poza terenem  gminy. W mijającym roku po raz pierwszy zespół został zaproszony przez ks.  Edwarda Fórmanowskiego na spotkanie opłatkowe dla osób starszych i chorych z parafii Pstrążna. Spotkanie odbyło się 19 grudnia w sali OSP Dzimierz. „Rzuchowianki” śpiewały w czasie mszy św. Z kolei podczas poczęstunku zaśpiewały kilka kolęd.

Zespół zaprasza serdecznie na Pasterkę do kościoła w Lęgowie 24 grudnia o godz. 22:00. Głównym punktem wieczoru będzie śpiewanie kolęd i pastorałek w czasie mszy św.

Zespół „Rzuchowianki” dziękuje wszystkim za ciepłe słowa i życzy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

 Źródło: UG Kornowac

/Małgorzata Drzeniek, publ. ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here