Prosument. Jeszcze tylko 2 tygodnie na złożenie wniosku

0

Raciborski magistrat przypomina: wysokie dotacje na własną instalację fotowoltaiczną. To już ostatni moment, by złożyć deklarację.

 

- reklama -

 

 

Czyste powietrze to największy obecnie problem ekologiczny w naszym regionie. Jednym ze sposobów walki o zdrową przyjazną dla nas i dla naszych dzieci atmosferę jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE). Z tego powodu Miasto Racibórz w bardzo dużym stopniu angażuje się we wszelkie działania związane z tym zagadnieniem. Obecnie realizowany jest program „Prosument”. Dzięki niemu możliwy będzie montaż instalacji fotowoltaicznej zapewniającej czystą, bezpieczną i darmową energię. Uczestnictwo w programie „Prosument” daje unikalną szansę skorzystania z bardzo dużego dofinansowania do założenia takiej instalacji. Kwota dotacji oscyluje w granicach wartości aż 50% kosztów kwalifikowanych. Resztę finansowania możemy sobie zapewnić dzięki bardzo nisko oprocentowanej pożyczce (1 procent w skali roku).

To już ostatni moment, żeby złożyć deklarację udziału w tym programie. Nabór będzie trwał jeszcze dwa tygodnie. Jeśli zainteresowani nie zdążą, nie będą mogli skorzystać z szansy tak bardzo korzystnych warunków finansowania swojego darmowego źródła energii.

Formularz deklaracji zainteresowani mieszkańcy mogą znaleźć na stronie UM Racibórz w zakładce „Ekologia” w kolejnej zakładce o nazwie Prosument”. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Racibórz (II piętro pokój 202) oraz pod numerem telefonu (32) 75 50 768. W urzędzie można także pobrać formularze deklaracji. Informacje są także dostępne na stronie Miasta Racibórz.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here