Droga w kierunku Brzeźnicy już po remoncie

Zakończono modernizację drogi powiatowej z Raciborza-Miedoni do Brzeźnicy. Remont był możliwy dzięki unijnym funduszom oraz współpracy lokalnych samorządów.

Remont drogi z Miedoni do Brzeźnicy to największe drogowe działanie realizowane przez Powiat Raciborski w minionym roku. Oficjalne otwarcie drogi po remoncie nastąpiło 15 stycznia. W wydarzeniu wzięli udział: starosta Ryszard Winiarski, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, sekretarz gminy Rudnik Karina Lassak, a także przedstawiciel wykonawcy – firmy Skanska.

- reklama -

 

Zmodernizowano odcinek drogi powiatowej 3500S o długości ponad 4,3 km – od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ulicą Kwiatową (DK 45) do miejscowości Brzeźnica w rejonie skrzyżowania z ulicami Kozielską i Boczną. Inwestycję podzielono na dwa etapy.

 

 

Etap I – Podmiejska
Ulica Podmiejska w dzielnicy Miedonia w Raciborzu została wyremontowana na odcinku o długości prawie 1,7 km. W ramach działań wykonano nową konstrukcję i nawierzchnię drogi, ponadto poszerzono ją do 6 metrów.
Wzdłuż drogi powstały pobocza o szerokości 75 cm. Istniejący wcześniej chodnik od ul. Kwiatowej do Sempołowskiej został rozbudowany do 2,5-metrowego ciągu pieszo-rowerowego, a na dalszym odcinku (do numeru Podmiejska 58) powstał nowy chodnik. W  zakres działań wchodziło także wykonanie dwóch przystanków autobusowych oraz zjazdów do posesji.

Etap II – do Brzeźnicy
Drugi etap inwestycji objął ponad 2,6 km. Drogę wyremontowano i poszerzono do 5,5 m. Zmodernizowane zostały także chodniki, wykonano pobocza i remont kanalizacji deszczowej oraz przepustów.

 

 

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu i skrócenie czasu przejazdu w wyniku przebudowy drogi powiatowej 3500S łączącej DK 45 z DW 421”.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wartość inwestycji opiewała na kwotę 9 774 964,86 zł, z czego 85% stanowiły fundusze europejskie. Pozostałe środki stanowiące wkład własny pochodziły z trzech samorządów: Powiatu Raciborskiego, Miasta Racibórz oraz Gminy Rudnik.

 

 

/ic/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj