Raciborskie Centrum Turystyki już otwarte

Powstało dzięki połączeniu sił dwóch raciborskich firm działających w branży turystycznej: Orinoko – Art &Travel oraz Biura Podróży Siesta.

W piątkowy wieczór 26 lutego odbyło się oficjalne otwarcie siedziby Raciborskiego Centrum Turystyki.  Z tej okazji w lokalu zgromadzili się rzedsiębiorcy z branży turystycznej, samorządowcy oraz przyjaciele właścicieli uruchamiających nowy biznes. Gości przywitał Dawid Wacławczyk, radny powiatowy związany zawodowo z turystyką, na co dzień szef biura turystycznego ORINOKO – ART & TRAVEL.

- reklama -

– Pozwoliliśmy sobie zaprosić Państwa, czyli zarówno przedsiębiorców, hotelarzy, gastronomów, właścicieli atrakcji turystycznych, dotychczasowych i nowych współpracowników, jak i przedstawicieli gmin i radnych, gdyż rozwój turystyki na Ziemi Raciborskiej jest wspólnym celem nas wszystkich. Dzięki rozwojowi naszych firm będą jednocześnie rozwijać i promować się gminy, które w określonych sytuacjach będą naszymi współpracownikami, kontrahentami, a także klientami. Inaugurując naszą działalność, chciałbym wznieść toast za pasmo naszych wspólnych nieustających sukcesów – mówił Dawid Wacławczyk.

 

 

 Raciborskie Centrum Turystyki to wynik połączenia sił dwóch raciborskich firm działających w branży turystycznej: Biura Podróży SIESTA zajmującego się sprzedażą wczasów i wyjazdów dla osób indywidualnych, oraz ORINOKO – ART & TRAVEL specjalizującego się w obsłudze grup takich jak szkoły, firmy, parafie.

– W rozwój turystyki na Ziemi Raciborskiej uwierzyłem 12 lat temu, poświęcając jej swoją pracę magisterską. Dziś nadszedł czas na wcielenie idei w czyn. Mamy już świetną bazę noclegową, pojawiły się nowe atrakcje, a zamek i klasztor przeszły remont. Naszym atutem są zarówno zabytki, jak i wyjątkowa przyroda, w tym Odra. Uważamy, że elementem spinającym to wszystko jest profesjonalna usługa przewodnicka, a naszym zamiarem jest stworzenie pełnej oferty turystycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jendym z priorytetów Raciborskiego Centrum Turystyki będzie kompleksowa obsługa ruchu turystycznego za terenie Ziemi Raciborskiej. Turystom firma ma pomóc zorganizować transport, zakwaterowanie i wyżywienie; świadczyć usługi przewodnickie, a dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami i artystami – pomagać w budowie programu, w którym poza zwiedzaniem zabytków mają znaleźć się spływy kajakowe Odrą i Rudą, odwiedziny browaru raciborskiego, zabytkowych wodociągów, a także prelekcje historyczne, gry terenowe, warsztaty artystyczne i zajęcia integracyjne dla szkół i firm.

Na spotkaniu można było poznać grono przewodników, do którego zaliczają się: Dawid Waławczyk,  Maria Orzechowska (przewodnik beskidzki, pracownik Orinoko – Art & Travel), Małgorzata Bonk (nauczyciel j. Polskiego, bohemistka, przewodnik po terenie obozu Auschwitz w Oświęcimiu, pilot i rezydent w Grecji) oraz Anita Pendziałek – dziennikarka współpracująca od lat z Mniejszością Niemiecką.

Ziemia Raciborska od lat miała problem z przewodnictwem. Na dobrą sprawę od kilkunastu lat nie było możliwości wynajęcia zawodowego przewodnika, który oprowadzi po starym mieście, zaproponuje szlak zabytków architektury modernistycznej, wskaże zabytki techniki, pomoże opracować program imprezy dla danej grupy zawodowej czy wiekowej, podpowie co i jak załatwić, a także pojedzie w teren, pokaże opuszczone Nieboczowy, grodzisko Gołężyców w Lubomi, ożywi swoją opowieścią ruiny zamku w Tworkowie czy pałacu w Łubowicach, pokaże meandry Odry, opowie turystom gdzie chodzi się na spacer, a gdzie podają dobre lody, piwo czy roladę – mówił Dawid Wacławczyk.

/ic/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj