W II LO zbierają włosy na peruki dla chorych na raka

0

W Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. II LO włączyło się w akcję „Daj Włos!” – zbiórkę włosów na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

 

- reklama -

 

 

W dniach 21 do 29 kwietnia 2016r. pedagog szkolny Ewa Witkowska organizuje na terenie szkoły zbiórkę włosów dla fundacji Rak'n'Roll. Fundacja zbiera włosy dla osób chorych na nowotwory, które przechodząc chemioterapię starciły swoje naturalne włosy. Koszt takiej peruki to około 5 tys. pln, co najczęściej przekracza możliwości chorych osób, którym niejednokrotnie brakuje pieniędzy na lekarstwa.

 

Każda chętna do pomocy osoba może oddać dowolną ilość włosów, można oddać warkoczyk, a może to być większa ich ilość. Ważne aby rozpuszczone przed ścięciem miały minimum 25 cm długości, były spięte gumką receptuką po obu ich końcach i po umyciu szamponem nie były ożywione odżywką. Wraz z oddanymi włosami należy dołączyć oświadczenie (można je dostać u pedagoga szkolnego), gdzie deklarujemy, iż włosy oddajemy dobrowolnie i nie pobieramy za nie żadnych pieniędzy. Włosy  wraz z podpisanymi oświadczeniami oddajemy do pedagoga szkolnego do 29 kwietnia 2016r.

 

Serdecznie zachęcamy naszych (i nie tylko naszych) uczniów do udziału w Akcji.

 

Instrukcja ścinania włosów
Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą. Włosy mogą być farbowane – ważne aby nie były zniszczone. Włosy można obciąć w każdym salonie fryzjerskim lub w domu, ważne jest, by były
one ścięte według poniższych zasad:
1. Umyte i wysuszone włosy dzielimy na kilka pasm.
2. Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką) dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.
3. Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównywać.
4. Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy, np. w papier.
5. Oznaczamy nasadę włosa, np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada".

Więcej informacji na ten temat na stornie fundacji.
Ewa Witkowska

 

źródło: II LO Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here