Matura 2016 w Raciborzu rozpoczęta

0

Dziś maturzyści przystąpili do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Jak poradzili sobie absolwenci CKZiU nr 1 w Raciborzu? Znamy na to pytanie odpowiedź.

4 maja w szkołach średnich na terenie całego kraju rozpoczęła się matura. Język polski to pierwszy przedmiot z jakim zmagali się maturzyści. Matura z naszego ojczystego języka na poziomie podstawowym to egzamin obowiązkowy do którego muszą przystąpić wszyscy maturzyści. 

- reklama -

 

 

Największym zaskoczeniem wsród raciborskich maturzystów było pojawienie się Dziadów cz. IV. – Nie omawialiśmy tego na lekcjach – odpowiada Ewelina z raciborskiej dawnej budowlanki. Egzamin dojrzałości to również wiele miesięcy przygotowań i nauki. – Przed maturą przeczytałem wszystkie streszczenia lektur, notatki z lekcji – dodaje Piotr z CKZiU nr 1 w Raciborzu.

 

 

– Najlepiej poradziłyśmy sobie z rozprawką – śmieją się dziewczyny z dawnej budowlanki. Język polski już za naszymi maturzystami, w następnych dniach czekają ich zmagania z matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych. Życzymy powodzenia!

 

 

 

 /jk/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here