
Głównym wydarzeniem pierwszego dnia VIII Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego była wielka bitwa wojów, która została rozegrana na brzegu Kanału Ulga. Jutro kolejne atrakcje. Zobacz zdjęcia.
Program na niedzielę 3 lipca:
11:00 – turniej łuczniczy
11:00 – turniej zapasów (finał)
11:30 – koncert zespołu OTHALAN
11:30 – warsztaty w kuźni kowalskiej
12:00 – walki drużynowe na „moście”
13:00 – warsztaty budowy instrumentów
13:30 – turniej walk wojów (finał)
14:00 – koncert zespołu ETNOSTATION
15:00 – gry i zabawy dla dzieci
15:30 – Koncert zespołu TRYZNA
16:30 – rozdanie nagród i zakończenie Festiwalu
Ponadto:
– pokazy rzemiosła dawnego
– występy kuglarzy
– jarmark rękodzieła współczesnego
– obozowisko Słowian i wikingów




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)
czemu nic nie piszecie o chlopaku ktpory zostal poszkodowany podczas walk????
A czy tj jest jak ważne ze został ranny podczas walk.
Został na miejscu opatrzony i zabrany
Bylam na miejscu i wszystko widzialam.poszedl o wlasnych silach