Branża turystyczna zwiedza Racibórz i Ziemię Raciborską

W dniach 1-3 lipca, w ramach podróży studyjnej branży turystycznej, Racibórz i Ziemię Raciborską odwiedzili przewodnicy, właściciele biur podróży i dziennikarze mediów turystycznych. 

Dzięki projektowi Stowarzyszenia Artystów i Podróżników „Grupa Rosynant”, które w ramach konkursu pozyskało dotację z Urzędu Miasta Racibórz, w ciągu 3 niezwykle intensywnych dni, z walorami turystycznymi naszego miasta i powiatu zapoznały się 22 osoby. Odwiedziły one kilkanaście różnych obiektów, miejsc i atrakcji, doświadczając ich w sposób bezpośredni, zapoznając się z ich potencjałem turystycznym i możliwościami szerokiego wykorzystania w profesjonalnej organizacji i obsłudze ruchu turystycznego.

- reklama -

 

 

 

 

W programie study tour „Poznaj Racibórz” znalazły się: zwiedzanie stacji i przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie zespołu parkowo – pałacowego (z bazyliką) w Rudach, obiad w restauracji hotelu SPA Laskowo, zwiedzanie Zamku Piastowskiego wraz z kaplicą św. Tomasza Kantuaryjskiego, prelekcja o walorach Ziemi Raciborskiej autorstwa Grzegorza Wawocznego, spacer raciborską starówką, wizyta rekreacyjna w H2Ostróg, spływ kajakowy Odrą z Raciborza do Grzegorzowic, wizyta w Łubowicach (ruiny pałacu i zabytkowy cmentarz), obiad w Restauracji Zamkowej, zwiedzanie Browaru Raciborskiego, zapoznanie się z wyremontowanym campingiem w Oborze, wizyta na Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym, spacer po Arboretum Bramy Morawskiej (Las Obora), wizyta na grobie sługi bożej Dulcissimy (kandydatki na pierwszą górnośląską świętą) w Brzeziu, punkt widokowy na Bramę Morawską w Pogrzebieniu, przejazd przez „opuszczoną wieś” Nieboczowy i tereny budowy zbiornika „Racibórz Dolny”, kolacja grillowa przy Pałacu w Wojnowicach i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Horroru, zwiedzanie raciborskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (m.in. dawne filtry powolne i wieża ciśnień), wizyta w Gródczankach (drewniany kościół) oraz Krowiarkach (pałac, park), wizyta w Muzeum Miejskim w Raciborzu oraz zapoznanie się z obiektami na pograniczu polsko – czeskim: pałacem w Chałupkach (obiad morawski) oraz Hotelem pod Zielonym Dębem w Bohuminie.

 

Celem projektu jest rozreklamowanie potencjału turystycznego naszej okolicy wśród przedstawicieli branży turystycznej (przewodnicy, touroperatorzy) i mediów turystycznych.

Organizacją i pilotażem imprezy zajął się Dawid Wacławczyk. Rolę przewodnika po Raciborzu i jego obiektach (Zamek Piastowski, Muzeum) przyjął na siebie Grzegorz Wawoczny.   

Po zakończonej imprezie, zaproszeni goście zostali poproszeni o dokonanie niezależnej oceny walorów turystycznych i możliwości rozwoju profesjonalnych usług turystycznych w odwiedzanym terenie, oraz wskazanie kierunków w jakich mogłaby się rozwijać tutejsza turystyka. Ankieta zawierała także miejsce na wskazanie naszych silnych i słabych stron (niedociągnięć, braków, istniejących złych rozwiązań) w tym zakresie. Wyniki tej ankiety zostaną przedstawione po jej opracowaniu.

 

Źródło: Grupa Rosynant

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj