Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu otrzymało dyplom "Dobrej Praktyki" dla realizowanego w latach 2013-2015 projektu Comenius "Healthy people for prosperous Europe”.Na początku wakacji Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu otrzymało dyplom "Dobrej Praktyki" dla realizowanego w latach 2013-2015 projektu Comenius „Healthy people for prosperous Europe” ("Zdrowi ludzie dla rozwijającej się Europy"). Projekt realizowany był z dofinansowaniem w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".
Pod koniec stycznia pocztą elektroniczną do gimnazjum dotarł list z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – organu nadzorującego przyznawanie i wydatkowanie funduszy programu "Uczenie się przez całe życie" dla szkół w Polsce:
"Szanowni Państwo,
Zakończyliśmy ocenę merytoryczną nadesłanych przez Państwa raportów końcowych z realizacji Partnerskich Projektów Szkół. Serdecznie dziękujemy za terminowe przesłanie raportów oraz – przede wszystkim – za dwa lata ciężkiej pracy w projekcie! Zdajemy sobie sprawę, że z wysoką jakością Państwa działań wiąże się wysiłek całej społeczności szkolnej, a także rodziców i szkół partnerskich. Jesteśmy niezwykle dumni z Państwa dokonań.
Jak co roku, projekty najwyżej ocenione przez pracowników Narodowej Agencji otrzymują status „przykładów dobrej praktyki”. Kryteria, którymi się kierujemy, to innowacyjność, realizacja celów zaplanowanych na etapie wnioskowania o dofinansowanie, zapewnienie trwałości efektów projektu, wpływ na uczniów, nauczycieli, społeczność lokalną. Zdarza się, że projekt oczaruje nas zaskakującymi rozwiązaniami, ważnym tematem, który porusza, szczególnym udziałem uczniów i nauczycieli.
Jest nam niezwykle miło poinformować, że znaleźli się Państwo w elitarnym gronie najlepszych projektów realizowanych w latach 2013-2015.
Wkrótce na naszej stronie internetowej znajdzie się informacja o najwyżej ocenionych projektach – wraz z linkami do stron internetowych, adresów e-mail czy danych kontaktowych danej szkoły lub placówki edukacyjnej. Uzupełnienie przez Państwa tzw. „karty dobrej praktyki” (w załączeniu), umożliwi nam zamieszczenie bardziej szczegółowych informacji o poszczególnych projektach – nie tylko na stronie internetowej www.comenius.org.pl, ale także w wydawanych przez Narodową Agencję publikacjach, materiałach konferencyjnych, biuletynach.
(…)
Z wyrazami szacunku i podziękowaniami za wspaniałą pracę,
Z poważaniem,
Monika Pawlikowska
Zespół Partnerstw Strategicznych SE-KA2
Erasmus+ Edukacja szkolna"
Produkty końcowe projektu – zbiory prezentacji, zdjęcia, filmy itp. – zostały zamieszczone w Europejskiej Bazie Produktów projektów unijnych (European Shared Treasure) pod adresem: http://www.europeansharedtreasure.eu/detail.php?id_project_base=2013-1-NL1-COM06-12932
Znajdują się tam produkty wspólne i produkty poszczególnych partnerów, z opisami w różnych językach, w tym w języku polskim. Linki prowadzą do strony internetowej na platformie eTwinning, która przez całe dwa lata służyła partnerom do dokumentowania przebiegu projektu. Do jej odwiedzenia zaproszeni są wszyscy zainteresowani ekologią i zdrowym stylem życia w Europie. Krajami partnerskim projektu były Holandia, Polska, Turcja, Łotwa, Wielka Brytania, Czechy i Hiszpania.
Koordynator projektu Iwona Knura
UG Kornowac
publ./kp/