Trwa rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wśród rejonów, gdzie poszukiwane są osoby, które mogłyby zarządzać projektem, są Racibórz i Kuźnia Raciborska.
Trwa rekrutacja "Liderów" do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Swoją szansę na rozwój otrzymają łącznie 75 osoby z woj. śląskiego i aż 950 w całej Polsce. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 lipca przez stronę www.superw.pl. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.
Rejony, gdzie szczególnie potrzeba Liderów, to: Częstochowa Północ, Bielsko-Biała, Miasteczko Śląskie, Zabrze Południe, Ruda Śląska Północ, Chorzów Północ, Siemianowice Śląskie Zachód, Katowice Południe, Katowice Północ – Zachód, Knurów, Racibórz, Jastrzębie Zdrój Wschód, Ustroń – Wisła, Międzybrodzie Bialskie, Kuźnia Raciborska, Pszczyna Powiat, Dąbrowa Górnicza, Koziegłowy, Poraj, Myszków, Bytom Południe, Czeladź, Sosnowiec.
– Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi Lider Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości – informuje Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.
Funkcja Lidera to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie, a także dla tych, którzy już zdobyte doświadczenie pragną przekuwać w dobro oraz pomoc dzieciom i pomoc ubogim.
Kim jest Lider?
Do zadań Lidera należy przede wszystkim lokalne, całoroczne zarządzanie projektem – Szlachetną Paczką i Akademią Przyszłości. To Lider rekrutuje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę, dociera do ubogich rodzin i dzieci z problemami, oraz wspólnie z wolontariuszami łączy potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. Jego rola jest bardzo ważna – to od tego, czy znajdą się teraz Liderzy, zależy skala pomocy jaką otrzymają dzieci i rodziny w potrzebie w województwie śląskim.
Działania Lidera wpływają na życie nawet setek osób – osób w potrzebie, wolontariuszy, darczyńców, a także przedstawicieli lokalnych firm i instytucji. Pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a córeczki samotnego pana Tomka, mają swoje pierwsze w życiu, własne łóżko. To tylko parę z setek tysięcy historii, które wydarzyły się dzięki Liderom Szlachetnej Paczki.
Historie Liderów – doświadczenie, które zmienia życie
Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jakim jest Lider? – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – tłumaczy ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Prezes Stow. WIOSNA.
Potwierdzają to losy Liderów. Anna Tatarewicz była Liderką Akademii Przyszłości w Bydgoszczy. Wtedy jeszcze myślała o zostaniu nauczycielką, dziś jest menadżerem ds. komunikacji w Fundacji „Teraz Polska”. – Dzięki Akademii zbudowałam liczne kontakty (także z gwiazdami), nauczyłam się organizacji dużych wydarzeń i obsługi mediów. Zdobyłam szereg umiejętności, które do dziś przydają się w mojej pracy zawodowej – podkreśla Anna.
Jej perspektywę podziela Bartosz Płaszczyński – były Lider Szlachetnej Paczki w Krakowie, obecnie dyrektor logistyki w dużej firmie. – Swoją przygodę z Paczką zaczynałem w Krakowie, będąc niepewnym siebie chłopakiem, który niechętnie rozmawiał z obcymi. Rok później sam zbudowałem 28-osobowy zespół wolontariuszy i koordynowałem jego pracę przez kilka miesięcy – opowiada Bartosz. – Okazało się, że doświadczenie z zakresu zarządzania i pracy z zespołem przełożyło się na moją pracę zawodową. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy i dostałem pracę na stanowisku menedżerskim – dodaje.
Jak się zgłosić?
Kandydaci na Liderów mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. Rekrutacja potrwa do 15 lipca.
– Zachęcamy, by nie zwlekać ze zgłoszeniami, ponieważ liczba lokalizacji, gdzie poszukujemy Liderów, jest ograniczona. Kolejność zgłoszeń też będzie miała znaczenie – podkreśla Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia WIOSNA.
Szlachetna Paczka
publ./kp/