Budżet Obywatelski: ponad 5 tys. ważnych głosów

1

Oddano ponad tysiąc głosów więcej w stosunku do pierwszej edycji. Najwięcej raciborzan zagłosowało na projekt strażaków, następnie na projekt utwardzenia powierzchni ogródków działkowych i na plac dla psów.

- reklama -

9 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz miało miejsce ogłoszenie wyników głosowania w II edycji Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział ponad 5 tys. raciborzan: 5261 ważnych głosów. Najwięcej raciborzan zagłosowało na projekt strażaków (2000 głosów), następnie na projekt utwardzenia powierzchni ogródków działkowych „Pod Widokiem” (780), następnie na plac dla psów (660).

 

 

 

Za podium znalazły się projekt parku modelarskiego (300 głosów). – To już drugie podejście do realizacji tego przedsięwzięcia. Opłaciła się determinacja i upór Macieja Musioła i jego kolegów, którzy przeszli nad ubiegłoroczną porażką do porządku dziennego i tym razem „poszli po swoje”. Ich postawę docenił prezydent Lenk, który wskazał, że konsekwencja jest dobrą drogą do sukcesu – podkreśla rzecznik UM Racibórz, Leszek Iwulski. Ostatni projekt, który znalazł uznanie w oczach raciborzan to zaczytany gród.

 

 

 

 

 

Fot. UM Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

1 KOMENTARZ

  1. Sam

    To nie jest budżet obywatelski, tylko budżet strażacki… Co ja jako obywatel będę miał ze strojów, jakie na zawody będa sobie ubierali strażacy ochotnicy?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here