Eco Team z Tworkowa najlepszy w Polsce [ZDJĘCIA]

0

Uczennice z Tworkowa pokonały 153 szkoły w IV edycji Akademii Przyjaciół Pszczół – Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

Zakończyła się kolejna edycja Akademii Przyjaciół Pszczół – Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom. Jej celem było pokazanie, jak ważne są pszczoły, którym grozi wyginięcie, a które są niezbędne w życiu ludzi. Po raz trzeci wzięli w nim udział reprezentanci Tworkowa. Dwa lata temu do zespołu powędrowało ogólnopolskie wyróżnienie. Tym razem Eco Team pod opieką Justyny Wojdy okazał się najlepszy w Polsce.

- reklama -

Konkurs trwał trzy miesiące i polegał na wykonywaniu zadań indywidualnych i zespołowych. Członkinie Eco Team odwiedziły pszczelarzy z Tworkowa, zorganizowały Wielki Dzień Miodu i konkurs plastyczny, propagowały akcję ratowania pszczół, rozwieszając plakaty w okolicy i przeprowadzając happening dla rodziców. Każda z uczennic przygotowała również herb, zasadziła rośliny przyjazne pszczołom, zaprojektowała strój czy przeprowadziła wywiad.

Ostatecznie Eco Team zdobył 12103 punkty i okazał się najlepszy w kraju. Nagrodą jest 5000 zł na dofinansowanie na wyposażenie sali przyrodniczej i nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją będzie wizyta znanego youtubera Marcina Dubiela, który pojawi się na otwarciu nowej pracowni przyrodniczej.

– Chciałabym wszystkim podziękować, którzy pomogli nam w realizacji zadań, bo bez nich, zapewne nie udało by się dotrzeć na sam szczyt. Uczennicom za poświęcenie oraz ogromne chęci i najważniejsze, rozbudzenia wśród ludzi jak ogromne znaczenie ma pszczoła dla nas wszystkich – podsumowuje Justyna Wojda.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here