„Antysmogowi herosi” opowiedzą jak walczyć ze smogiem

5

1 lutego w Raciborzu gościć będą Zdzisław Kuczma, Henryk Hyła i Oliwer Palarz, mający na swoim koncie wymierne sukcesy w walce z niską emisją.

- reklama -

Zdzisław Kuczma, Henryk Hyła i Oliwer Palarz – starożytni grecy nazwali by ich pewnie herosami. Pozwali skarb Państwa za smog, doprowadzili do likwidacji opłaty klimatycznej w Wiśle, sprawili, że straż miejska w Rybniku intensywnie kontroluje domowe paleniska i zaktualizowali herb miasta. Już 1 lutego 2017 r. będą naszymi gośćmi w Raciborzu i opowiedzą, jak skutecznie walczyć ze smogiem, jak motywować różne służby do działania w walce o czyste powietrze i co każdy mieszkaniec może zrobić, żeby zmieniać swoje najbliższe otoczenie – zachęca na Facebooku organizator, Raciborski Alarm Smogowy.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. Koliber

  No to super oby więcej tego typu spotkań.

 2. Romo

  Niech zalatwią że gaz będzie tańszy, to i smog zniknie ( o ile nie pochodzi on ze spalin samochodowych)

 3. eko

  Na początek wystarczyłoby żeby ludzie nauczyli się palić poprawnie węglem i przestali wrzucać do pieca śmieci oraz plastki.

 4. Wreszcie

  Cena gazu czy prądu to zupełnie inna sprawa.
  Wysokie kary dla nieuczciwych też wystarczą, jak jeden z drugim zapłacą 2-3 razy po 500zł kary to skończy się spalanie śmieci.

  Nie kryjcie sąsiadów kopciuchów, to przez nich za chwilę nie będziecie mogli palić tanim węglem. Jak się nie uda ograniczyć smogu to poprostu (na rękę UE) zakażą sprzedarzy węgla albo nałożą podatek ekologiczny klientom indywidualnym.

 5. Zybi

  Właśnie mamy w naszym rejonie ogromny smog który rośnie w zastraszającym tempie.A jutro nasza kochana władza i podległe jej struktury organizują bieg Nadodrzanski. Ciekawe czy bieg się odbędzie i czy będą ostrzeżenia dla mieszkańców i uczestników biegu i czy bieg się odbędzie jeżeli tak zła sytuacja się utrzyma.?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here