
3 mieszkańców powiatu raciborskiego w niedzielę około 2 w nocy pobiło 31-letniego mężczyznę. Policja schwytała sprawców. O ich losie zadecyduje teraz sąd i prokuratura.
Ostatnia niedziela stycznia (29.01.2017) nie należała do najszczęśliwszych dla 31-letniego mężczyzny. Około godziny 2 w nocy został zaatakowany i pobity w Raciborzu przy ulicy Odrzańskiej . 3 napastników złamało mu nos i rozcięło łuk brwiowy. 31-latek przewieziony został do szpitala. Sprawcy, dzięki sprawnej akcji policji kilkanaście minut później zostali zatrzymani na stacji paliw przy placu Mostowym.
Mężczyźni (trzech mieszkańców powiatu raciborskiego w wieku 26 i 29 lat) w trakcie zatrzymania zachowywali się agresywnie oraz wyzywali i grozili interweniującym funkcjonariuszom. Dwóch z nich stawiało czynny opór przy zatrzymaniu.
Sprawcy przewiezieni zostali do policyjnego aresztu. Policja teraz szczegółowo wyjaśnia okoliczności zdarzenia. O dalszym losie sprawców zadecyduje sąd i prokuratura.
oprc. /mh/
zdjęcie: KPP Racibórz




![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)

![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)




![Magiczna noc w raciborskiej bibliotece. Dzieci przeniosły się do Narnii [ZDJĘCIA] Magiczna noc w raciborskiej bibliotece. Dzieci przeniosły się do Narnii](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-andersenem-biblioteka.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Turyści z Raciborza zdobyli kolejne szczyty Korony Gór Polski [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli kolejne szczyty Korony Gór Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pttk-raciborz-chelmiec-waligora-1.jpg)






