Unia Racibórz walczy o mistrzostwo Polski

krajowa liga zapaśnicza unia raciborz

W czwartek do Areny Rafako wrócą zapasy. Czy Unici pokonają AZS AWF Warszawa i wykonają kolejny krok w drodze po mistrzostwo?

2 lutego w Arenie Rafako zapaśnicy Unii Racibórz podejmą AZS AWF Warszawa. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. W jednym z pojedynków, w kat. 75 kg w stylu klasycznym, występujący w Unii Białorusin Tsimur Berdyieu, wojskowy mistrz świata, zmierzy się z Iwanem Nylypiukiem, akademickim wicemistrzem świata i jedną z najbarwniejszych postaci ligi. Drużyna z Warszawy zapowiada zmiany w składzie, ale i Unia szykuje niespodzianki. – Kluczowe będzie dobre rozpoczęcie spotkania i dobre wytypowanie jokera. Spodziewam się, że wygramy, choć nasz mecz przed tygodniem we Wrocławiu pokazał, że w KLZ nie ma słabych przeciwników – mówi Ryszard Wolny, trener Unii.

- reklama -

W walce o drużynowe mistrzostwo Polski pozostały dwie drużyny – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, który wygrał wszystkie mecze, i raciborska Unia, która ma na koncie jedną porażkę, właśnie z liderem. W przypadku zdobycia kompletu punktów w trzech najbliższych spotkaniach, o mistrzostwie zadecyduje bezpośrednie starcie tych drużyn w Raciborzu.

Początek meczu Unii z AZS-em AWF Warszawa o godz. 17:55. Transmisja na żywo w TVP Sport.

fot. Tomasz Lewandowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here