Operetka „Kraina uśmiechu” – co jeszcze w ten weekend?

Operetka „Kraina uśmiechu” w MOKSiR, Bio Bazar na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata czy wernisaż wystawy absolwentów edukacji artystycznej – zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach.

4 lutego o godz. 18:00 Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na operetkę „Kraina uśmiechu” F. Lehara. Bilety w przedsprzedaży 50 zł, w dniu występu 60 zł.

- reklama -

„Kraina uśmiechu” (Das Land des Lächelns) to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Niemal wszystkie arie i duety pochodzące z tej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: „Twoim jest serce me…”, „Herbatka sam na sam” lub „Kto dał nam klucze do miłości bram…”. Libretto jest zaś uznawane za najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą historię miłosną zakraplaną nutką orientalnej kultury Chin.

Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić roztańczony Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za ukochanym do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa w swoim kraju jest zupełnie innym człowiekiem, a światy z których oboje pochodzą zbyt się różnią, by Liza i Sou Chong mogli być razem.

Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here