Pamiątkowe prace ceramiczne czekają na właścicieli [ZDJĘCIA]

Zamek wartsztaty ceramiczne racibórz

24 stycznia w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu w ramach Zamkowej Zimowej Akademii Nauki 2017 odbyły się zajęcia ceramiczne.

- reklama -

Prace uczestników, po wyschnięciu i wypaleniu, powróciły 3 lutego na zamek. – Każdy uczestnik zajęć otrzyma wszystkie swoje prace na pamiątkę i będzie je mógł zabrać ze sobą do domu. Po odbiór prac zapraszamy do Punktu Informacji Turystycznej przy ulicy Zamkowej 2, poniedziałek – piątek od 9 do 16 a w soboty i niedziele od 10 do 18 – informuje zamek.

Zajęcia ceramiczne poprowadziła Aleksandra Mrok-Rutkowska z Pracowni Ceramiki Gliniane w Radlinie. Adresowane były do wszystkich, którzy interesują się rękodziełem i lubią lepić.

– Polegały na nauce ręcznego lepienia w glinie z wykorzystaniem prostych technik. To nie tylko nauka ale i wspaniała zabawa ze swoją wyobraźnią i niezwykłym materiałem jakim jest glina. Poprzez pracę nad własnymi dziełami, uczestnicy doświadczyli radości z tworzenia, uczyli się cierpliwości, dokładności oraz wrażliwości na piękno – wyjaśniają organizatorzy.

Fot. Zamek Piastowski

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here