Marszałek podjął decyzję w sprawie „ósemki”

szkoła mistrzostwa sportowego

Szkoła Podstawowa nr 8 pozostanie w strukturze Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu – zadecydował zarząd woj. śląskiego.

- reklama -

Zarząd województwa śląskiego podjął decyzję w sprawie pozostawienia Szkoły Podstawowej nr 8 w strukturze Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Jest to odpowiedź na petycję rodziców z grudnia 2016 roku. Postulowali oni pozostawienie całego Zespołu w zarządzie Województwa Śląskiego.

O wyrażenie stanowiska w tej sprawie w przededniu reformy edukacji prosił także Prezydent Miasta. Stwierdził, że w jego opinii najlepszą formą prowadzenia Szkoły Podstawowej nr 8 jest pozostawienie jej w ZSOMS w Raciborzu. Równocześnie w przypadku wyrażenia przez Zarząd Województwa Śląskiego woli dalszego prowadzenia Szkoły Podstawowej nr 8 w ramach funkcjonującego ZSOMS w Raciborzu rozważy udział w kosztach utrzymania placówki.

Przypominamy, Zespół Szkół Ogólnokształcących został przejęty w 2010 roku przez Zarząd Województwa Śląskiego na mocy porozumienia zawartego z Gminą Racibórz oraz Powiatem Raciborskim. Obecnie w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 8 (ogólna), Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego. W Zespole uczy się łącznie 611 uczniów: w SP – 189 uczniów, w GMS – 186 uczniów i w LOMS 236 uczniów. W związku z wprowadzaną reformą edukacji w najbliższym czasie podjęta zostanie również decyzja w sprawie określenia nowej organizacji szkół wchodzących w skład Zespołu.

/ps/

fot. sport.smsraciborz.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here