Smog na Śląsku: 8500 pasażerów wybrało pociąg zamiast auta

pociag koleje slaskie
Pociąg Kolei Śląskich w Górkach Śląskich

Koleje Śląskie 30 stycznia oraz  2 i 3 lutego wprowadziły darmową komunikację dla kierowców i ich współpasażerów. Z przejazdów skorzystało prawie 8500 osob.

- reklama -

– Decyzja o bezpłatnych przejazdach komunikacją publiczną w czasie smogu została podjęta po raz pierwszy w regionie i cieszę się, że spotkała się z pozytywnym odzewem. Świadczą o tym liczby – kilka tysięcy osób zdecydowała się przesiąść z samochodów do pociągów. Dobrze, że naszym wzorem poszedł KZK GOP, który zorganizował podobną akcję. W przypadku takich działań chodzi przede wszystkim o promowanie komunikacji publicznej, która powinna być podstawową w poruszaniu się po aglomeracji. Jako województwo przeznaczamy spore środki na działania podnoszące efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej, a więc na centra przesiadkowe, czy zakup ekologicznego taboru – mówił Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Spółka dziękuje pasażerom, że zdecydowali się zamienić samochód na pociąg, przyczyniając się tym samym do walki ze smogiem w regionie. Z przejazdów pociągami Kolei Śląskich należących do Województwa Śląskiego skorzystało 8468 osób. Statystyki te mogą ulec zmianie, ponieważ przewoźnik deklaruje gotowość, aby w przypadku kolejnego pogorszenia się jakości powietrza ponownie wprowadzić możliwość bezpłatych podróży dla kierowców i ich współpasażerów. O takiej możliwości Koleje Śląskie informować będą za pośrednictwem strony intranetowej spółki. Informacje te, sprawdzić będzie można również na portalu raciborz.com.pl.

oprc. /mh/

źródło: Koleje Śląskie

fot.: Katarzyna Przypadło

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. 8500 osób planowało jazdę pociągiem i nie musieli kupić biletu… Mam 4 km na pociąg i to nie jest dużo. Jakbym chciał jechać pociągiem do Wisły to może jutro bym dojechał. Do tego 2 razy musiałbym wziąść taxi bo sprzętu narciarskiego nie doniosę. Do tego na miejscu nie miałbym gdzie przetrzymać go w przerwie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here