Finał projektu ALLchemia w RCK

15 lutego odbędzie się finał projektu „ALLchemia – nauka, sztuka, zabawa”. W programie m.in. seminaria, pokaz teatralny i koncert.

1 września Raciborskie Centrum Kultury wraz z gminą Rudnik i miastem Krawarz rozpoczęło realizację projektu „ALLchemia – nauka, sztuka, zabawa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP. Celem było stwarzanie pola dla integracji polsko-czeskiej poprzez wzajemne poznawanie się w sztuce, nauce i zabawie, której nośnikiem była postać wielkiego alchemika Michała Sędziwoja. Po obu stronach granicy odbywały się wykłady, pokazy i warsztaty.

- reklama -

15 lutego odbędzie się finał projektu. Będzie można wziąć udział w seminariach o akwarystyce, kryształach i wulkanach, obejrzeć Teatralny Pokaz Powarsztatowy, wysłuchać koncertu Katie & Me Meet Alkahest. Ponadto zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu ”Czarodziejskie marzenia” i wystawę fotograficzną.

Godz. 11:00–14:00
RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
Seminaria:
„NIEZWYKŁY ŚWIAT AKWARYSTYKI”
Wykład: Dawid Barteczko i Michał Witek
Opowieść o fascynującym podwodnym świecie, który każdy może sobie stworzyć we własnym domu. Utrzymanie malutkiego fragmentu dorzecza Amazonki czy afrykańskich jezior w pokoju wymaga wiedzy, odpowiednich warunków i pasjonackiego podejścia. Dobrze urządzony zbiornik ze zdrowymi mieszkańcami stanowi nie tylko wspaniałą ozdobę każdego pomieszczenia, ale także wzbudza podziw i wpływa bardzo korzystnie na nasze samopoczucie. Zapraszamy na akwarystyczną przygodę.
„NIESAMOWITE KRYSZTAŁY: OD AMULETÓW DO LASERÓW”
Wykład: Jakub Gajski
W prezentacji zostanie omówione szerokie spektrum właściwości oraz zastosowań kryształów i ciał amorficznych. Przedstawione będą cechy metafizyczne przypisywane kryształom przez starożytnych, pospolite i specjalne tworzywa (krystaliczne i amorficzne) stosowane od pokoleń oraz współczesne, zaawansowane materiały o niespotykanych wcześniej właściwościach.
„WULKANY ZA PŁOTEM. DINOZAURY POD PODŁOGĄ”
Wykład: Grzegorz Pinior
Nasza poczciwa, stara Ziemia jest wielkim kotłem alchemicznym. Wszystko, czego jej trzeba w tej geologicznej kuchni, to woda, wiatr, temperatura i czas. W filozofii alchemicznej złoto to jedynie produkt uboczny, a nie magia – bowiem magią jest proces tworzenia i życie.

Godz.16:00
RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Z KSIĘGI ALCHEMII” – Teatralny Pokaz Powarsztatowy

Godz. 19:00
RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
Koncert Katie & Me Meet Alkahest
Koncert łączy dźwięk z obrazem filmowym, poszukując nowej jakości w sztuce. Usłyszymy  muzykę z jednej strony gęstą i duszną, z drugiej przejrzystą jak tlen, za którego odkrywcę uważa się Michała Sędziwoja.

Ponadto:
RCK DK „STRZECHA”, ul. Londzina 38
Rozstrzygnięcie konkursu  pt. ”Czarodziejskie marzenia”
Poprojektowa Wystawa Fotograficzna pt. ”ALLchemia – nauka, sztuka, zabawa”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here