„Alkohol i narkotyki”: Sprawdzono ponad 700 kierowców

Policja Racibórz

W trakcie piątkowej akcji raciborscy policjanci ujawnili 5 kierowców, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.

W piątek policjanci z raciborskiej drogówki organizowali akcję „Alkohol i narkotyki”. Wzmożone kontrole trzeźwości przeprowadzane były jednocześnie w kilkunastu punktach na terenie Raciborza, jak i całego powiatu raciborskiego.

- reklama -

W sumie, test na alkomacie przeszło 707 kierowców. Pięciu z nich prowadziło swoje pojazdy na tzw. podwójnym gazie, dlatego też stróże prawa ponownie apelują do kierujących o rozsądek i wyobraźnię!

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi bowiem nie tylko utratą prawa jazdy czy karą pozbawienia wolności, to przede wszystkim stwarzanie ogromnego zagrożenia dla zdrowia i życia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

/k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Wydział Ruchu Drogowego KPP w Raciborzu ciągle pomija w swoich akcjach i na codzień kontrolę szybkości samochodów na ulicy Cegielnianej. A tam jadą osobówkami „do dechy” szczególnie rano przed 6,00 i 7,00
    spóźnialscy do pracy. Tak jest również w ciągu dnia. A na początku ulicy ustawiono znaki „Kontrola Ruchu Drogowego”. To chyba tak dla postraszenia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here