Rafako na konferencji w Warszawie

0
krzysztof burek rafako

Bezpieczeństwo w energetyce, innowacje i wprowadzanie nowoczesnych technologii jako główne aspekty w kreowaniu rozwoju państwa – to główne tematy konferencji zorganizowanej przez Urząd Dozoru Technicznego, w której wzięła udział raciborska spółka.

19 stycznia Urząd Dozoru Technicznego po raz czwarty zorganizował konferencję pod nazwą „Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju”. Uczestniczyli w niej specjaliści branży energetycznej i osoby związane z nowoczesnymi technologiami czy krajowym bezpieczeństwem, w tym Rafako S.A.

Konferencję otworzył Andrzej Ziółkowski, prezes UDT, który mówił o obszarach kreowania rozwoju państwa, które dotyczyły aspektów prawnych związanych z bezpieczeństwem, energetyką, innowacjami i wprowadzaniem nowoczesnych technologii oraz tematu wsparcia polskich firm w obszarze bezpieczeństwa. W jednej z debat wziął udział Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu Rafako. Dotyczyła bezpieczeństwa w energetyce, a temat podejmowali jeszcze  Andrzej Ziółkowski, Jacek Janas (prezes Zarządu Tauron Wytwarzanie S.A.), Marian Babiuch (prezes Zarządu Elektrociepłownia Zielona Góra) i Grzegorz Rosłonek (Dyrektor Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego, PGNiG SA). Rolę moderatora objął Dariusz Piotrowski, członek zarządu Microsoft Polska. Według Krzysztofa Burka debata była wyjątkowo ciekawa. – Poruszała różne aspekty związane z bezpieczeństwem energetycznym kraju. Była mowa m.in. o dostawach energii cieplnej i jakości systemów, które to robią. Poruszano zagadnienia związane z dostawą paliw, kierunkami ich importu oraz eksportu. Dla nas, jako producenta w branży energetycznej, najistotniejsze jest to, że temat związany z bezpieczeństwem zatacza coraz szersze kręgi. Podejmują go już nie tylko przedsiębiorstwa, ale też ministrowie, którym również zależy na stabilności tego systemu – tłumaczył.

- reklama -

Dzień przed konferencją odbyła się gala „Lider Bezpieczeństwa Technicznego”, podczas której UTD uhonorował przedsiębiorstwa wyróżniające się w skali kraju wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego oraz wkładem w rozwój gospodarczy Polski. W 2014 roku taki tytuł otrzymało Rafako, natomiast w tym Krzysztof Burek otrzymał indywidualną odznakę – zasłużony dla UDT.

fot. udt.gov.pl
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here