Biblioteka poleca: „Wielki pustynny szlem”

„Wielki pustynny szlem. Jak przesuwać granice swoich możliwości” to książka napisana przez pierwszych Polaków, którzy ukończyli cykl 4 Deserts Grand Slam, przebiegając 1000 km przez pustynie.

W lutym w ramach akcji „Prezent od Ibuk Libra” raciborska biblioteka proponuje swoim czytelnikom książkę „Wielki pustynny szlem. Jak przesuwać granice swoich możliwości”.

Autorzy książki, Andrzej Gondek, Daniel Lewczuk i Marek Wikiera, jako pierwsi Polacy ukończyli cykl 4 Deserts Grand Slam. Nie tylko przebiegli 1000 km przez pustynie, zamykając symboliczną pętlę wokół Ziemi. Kończąc jeden z najtrudniejszych wieloetapowych, ekstremalnych ultrabiegów świata, weszli do elitarnego grona Grand Slam – wielkoszlemowego, czyli znaleźli się w międzynarodowej grupie 47 biegaczy, którzy skompletowali medale uczestnictwa w czterech biegach w jeden rok – Sahara Race, Gobi March, Atacama Crossing i The Last Desert. „Wielki pustynny szlem” to książka, w której znajdziemy nie tylko relację z biegu przez cztery pustynie, ale także historię walki z bólem fizycznym i psychicznym.

- reklama -

Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here