Gimnazjaliści w podróży, czyli konkurs „Czy leci z nami pilot?” [ZDJĘCIA]

czy leci z nami pilot zamek piastowski raciborz
“Czy leci z nami pilot?” 2017.

Pięć drużyn rywalizowało w grze edukacyjnej zorganizowanej przez CKZiU nr 1. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące turystyki, ekonomii czy języków obcych.

We wtorek na Zamku Piastowskim odbyła się druga edycja konkursu „Czy leci z nami pilot?” Organizatorem gry edukacyjnej było CKZiU nr 1 w Raciborzu.

- reklama -

W konkursie rywalizowało pięć drużyn złożonych z uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Każdy z zespołów otrzymał kwotę fikcyjnych pieniędzy w wysokości 1500 euro. Zadaniem było odwiedzenie siedmiu stolic Europy wybranym przez siebie środkiem lokomocji, przy okazji odpowiadając na pytania o różnej skali trudności: za przelot samolotem – pytanie trudne, za przejazd samochodem – pytanie średnio trudne, a za przejazd pociągiem – pytanie łatwe z wariantami odpowiedzi. Jeżeli drużyna nie odpowiedziała prawidłowo na pytanie, musiała zapłacić za przejazd według cennika. Odpowiadając prawidłowo na pytania, drużyna najszybciej pokonywała trasę samolotem, wolniej samochodem, a najdłużej trwała podróż pociągiem. Pytania dotyczyły turystyki, hotelarstwa, ekonomii, geografii, języka angielskiego lub niemieckiego.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here