Uczniowie z Borucina wsparli UNICEF [ZDJĘCIA]

wszystkie kolory swiata zsp borucin

„Wszystkie kolory świata” – pod taką nazwą przebiegała akcja, w którą włączyli się uczniowie ZSP w Borucinie. Zakończyła się licytacją stworzonych przez nich lalek, z której dochód wsparł UNICEF.

Od października do lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borucinie trwała ogólnopolska akcja pod nazwą „Wszystkie kolory świata”, której patronem był UNICEF. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z problematyką epidemiologiczną w krajach Afryki, a w szczególności w Angoli. Wspólnie z rodzicami postanowili wesprzeć fundację.

- reklama -

Każdy z nich otrzymał zadanie stworzenia lalki, która ubrana w odpowiedni strój reprezentowałaby jeden wylosowany kraj świata. Młodsi uczniowie tworzyli lalki w świetlicy z pomocą Tomasza Kandziory i Katarzyny Krajs. Oprócz uczniów z rodzicami również pracownicy placówki stworzyli swoje laleczki. Z Europy powstało 11 takich postaci, a z pozostałych kontynentów po 10.

Finał projektu miał miejsce 1 lutego. Podczas licytacji sprzedano wszystkie lalki w sumie za 1573 zł. Jest to kwota o 500 złotych wyższa niż rok temu. W tworzenie dekoracji i pomoc w prowadzeniu imprezy zaangażowali się oczywiście uczniowie szkoły. – ZSP pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom! Gorąco liczymy na wasze wsparcie w kolejnych imprezach tego typu – podsumowuje akcję koordynator projektu Tomasz Kandziora.

fot. UG Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here