Co poleca Raciborskie Centrum Kultury?

Luxtorpeda Racibórz

„Suplement do walentynek”, Luxtorpeda, EneDueRabe – koncert w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz Festiwal Jazz z Wami. Zobacz szczegóły. 

26 lutego godz. 17:00, RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
„Suplement do walentynek”
Od dziesięciu już lat Atlantyda przygotowuje koncert pod tytułem „Suplement do walentynek”. W tym roku na wydarzenie zapraszamy już 26 lutego o godz. 17.00 do sali widowiskowej RCK DK „Strzecha”. Wystąpią: Weronika Pytel, Marlena Seroka, Karolina Kurzeja, Oliwia Pytlik, Patrycja Rzotki, Jakub Gomułka i Karol Sobczyński. Ponadto wystąpią zaproszeni goście: tancerze z Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego MAG-DANCE, Zespół Taneczny SKAZA oraz byli Atlantydowicze. W programie koncertu usłyszymy przede wszystkim piosenki o miłości m.in. Jacquesa Brela „Cukierki dla panienki mam”, „Nastroje” Jarosława Wasika, „Śpij, bajki śnij”- Marka Grechuty, „Nie ma jak u mamy” Wojciecha Młynarskiego, „Legenda o miłości”- Jacka Kaczmarskiego, „Mateczki”- piosenkę autorską Karoliny Kurzei, „Kto w płomieniach”- Leonarda Cohena i inne. Młodym artystom akompaniować będzie Zbigniew Foryś na pianinie, na flecie zagrają – Oliwia Pytlik i Marlena Seroka, na wiolonczeli – Patrycja Rzotki, na gitarze – Irena Hlubek, instrumenty perkusyjne – Oliwia Pytlik i Jakub Gomułka. Wstęp bezpłatny.

- reklama -

Walentynki RCK

4 marca godz. 18:00 RCK RDK (ul. Chopina 21)
Luxtorpeda, EneDueRabe – koncert w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Zespół Luxturpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.
Debiutancki album zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku zespół uplasowała się w ścisłej czołówce.
Support koncertu – zespół EneDueRabe – projekt kumpli pochodzenia chodzieskiego stawiających w muzyce na szczerość i energię bez zważania na konwenanse. Wstęp wolny. Wejściówki na koncert do odbioru od 22 lutego w RCI przy ul. Długiej 2.

Luxtorpeda Racibórz

18 marca godz. 18:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Festiwal Jazz z Wami – Vars & Kaper DeconstructiON, Paweł Kaczmarczyk, Audiofeeling Trio & Mr.Krime i Kasia Pietrzko Trio.
Vars & Kaper – DeconstructiON” to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera. To nie tylko piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio.
Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora – Henryka Warsa.
Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator – Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacją Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Kasia Pietrzko Trio – świeży projekt muzycznym na polskiej scenie jazzu. Autorskie kompozycje liderki zespołu tworzą istotny element repertuaru grupy. Artystka miała przyjemność doskonalić swój pianistyczny warsztat pod okiem największych sław amerykańskiego jazzu takich jak m.in: Johnny O’neal, Aaron Parks, Kenny Werner. Grupę wraz z pianistką Katarzyną Pietrzko współtworzą: Szymon Frankowski (bass) oraz Piotr Budniak (drums). Bilety w cenie 40 i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane karty SENIOR 60+ i RODZINA+.

Jazz RCK Racibórz

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here