Powiat Raciborski na Targach Regionów i Produktów Turystycznych [ZDJĘCIA]

Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017

Racibórz i powiat raciborski promowały się na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej. Do Raciborza trafiło również kilka nagród.

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017. Wzięło w niej udział prawie 300 wystawców z 22 krajów. Na stoisku regionalnym Śląskiej Organizacji Turystycznej po raz pierwszy w nowo powstałej ekspozycji poświęconej zachodniej części województwa znalazły się powiat raciborski i miasto Racibórz. To efekt współpracy samorządów z regionu, które wspólnie będą promowały się przez najbliższe dwa lata: Rybnik, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego, powiat raciborski, miasto Racibórz oraz Miasteczko Westernowe Twinpigs z Żor.

Na stoisku ziemi raciborskiej znalazły się foldery, broszury, mapy turystyczne powiatu i poszczególnych samorządów oraz program rabatowy dla odwiedzających powiat. Nie zabrakło produktów spożywczych i gadżetów. Oferta turystyczna powiatu została zaprezentowana biurom podróży. Powiat raciborski przygotował również konkursy.

- reklama -

Podczas targów wręczono nagrody branży turystycznej. W konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepsze centra informacji turystycznej w kategorii obiektów dwugwiazdkowych trzecie miejsce zdobył Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Jest to już drugie wyróżnienie dla zamku – po raz pierwszy zdobył je w 2013 roku. Poza dyplomem i statuetką PIT na Zamku Piastowskim otrzymał nagrody rzeczowe, a także wraz z innymi laureatami będzie promowany w kampanii promocyjnej w mediach elektronicznych i społecznościowych POT.

Do Raciborza powędrowała również nagroda VI edycji konkursu Róża Regionów. Miasto otrzymało wyróżnienie za serię wydawniczą „Racibórz sentymentalny / Racibórz – szlakiem legend i podań / Racibórz – królestwo gotyku”. Oprócz tego Złoty Certyfikat 2016 otrzymała Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, w którym uczestniczy Zabytkowa Kolejka Wąskotorowa w Rudach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here