Laureaci XII Gali Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich

 

Tegoroczne Gospodarcze Oskary przyznano w czterech kategoriach. Nagrody powędrowały do sześciu firm. 

- reklama -

Dwanaście lat temu władze gminy Pietrowice Wielkie zdecydowały się wypracować formułę mającą na celu promocję i prezentację lokalnego biznesu. Zrodził się pomysł by zorganizować Galę Przedsiębiorczości. – Najważniejsze jest, by firmy czuły tutaj dobrą atmosferę, żeby mogły się rozwijać. A my, pomimo skromności tych przedsiębiorców staramy się ich pokazać, bo zapracowali na swój sukces ciężką, codzienną pracą – mówił sekretarz gminy Adam Wajda. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: „Nowa Inwestycja”, „Prężne gospodarstwo”, “Solidny produkt/usługa” oraz „Młoda firma”. Kapitułę przyznającą wyróżnienia tworzyli laureaci z ubiegłych lat.

Pierwsza statuetka tego wieczoru trafiła w ręce Łukasza Chruściela z firmy Kaslina.

Gospodarczy Oskar w kategorii „Nowa Inwestycja” powędrował do Firmy Machinetec Rudolfa Wilczeka. Przedsiębiorca urodził się w Krowiarkach, a wychowywał w Gamowie. Po ukończeniu nauki podjął pracę jako elektromechanik. Pracę zamienił na studia. Ukończył dwa fakultety: teologię i zarządzanie biznesem. W 2014 roku rozpoczął działalność w branży metalowej. Wtedy to otworzył firmę Machinetec. Przedsiębiorstwo zatrudnia 18 pracowników, a zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych. Pod koniec ubiegłego roku firma weszła na rynek zagraniczny. W kategorii doceniono także Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „Kaslina” Łukasza Chruściela założone w 2009 roku. Firma zajmuje się obszywaniem oraz konfekcjonowaniem dywaników oraz setów łazienkowych. Produkty „Kasliny” trafiają do popularnych europejskich sieci handlowych.

Na zdjęciu (z prawej strony) Zbigniew Konior. Firma Kwartet, którą prowadzi wspólnie z żoną Ewą zdobyła nagrodę w kategorii Solidny produkt/ usługa.

Tytułem „Prężne gospodarstwo” wyróżniono gospodarstwo rolne Damiana Marcinka. Prowadzoną działalność przejął po rodzicach. Specjalizacją Damiana Marcinka są uprawy pszenicy, rzepaku, kukurydzy oraz buraków cukrowych. Przedsiębiorca dziękował rodzicom, którym zawdzięcza sukces, za wsparcie i pomoc okazywaną mu każdego dnia. Za solidne usługi i produkty doceniono firmę Kwartet Ewy i Zbigniewa Koniorów działającą na rynku od 20 lat. Firma zajmuje się produkcją mebli na wymiar, a przedsiębiorcy swój sukces upatrują w rzetelnej i terminowej obsłudze klienta, do którego podchodzą indywidualnie. Statuetka powędrowała także do Firmy Produkcyjno Handlowo Usługowej Tomasza Wawrzinka świadczącej od 10 lat usługi z zakresu instalacji elektrycznych. Natomiast firmę EL-TRAKTOR Andrzeja Widoka wyróżniono w kategorii “Młoda firma”. Andrzej Widok od prawie 20 lat zajmuje się elektromechaniką pojazdową. Specjalizuje się w naprawie alternatorów i rozruszników. Zajmuje się również naprawą instalacji elektrycznych w maszynach rolniczych i budowalnych. Dwa lata temu otworzył nowy sklep oraz warsztat w Pietrowicach. Do otwarcia punktu przekonali go klienci.

Galę uświetnił pokaz „współczesnego ninja”, „człowieka zagadki” – Jurija Ziniewicza.

Tegoroczna gala odbyła się 18 lutego w pietrowickim centrum społeczno-kulturalnym. Zgromadziła prawie 240 przedstawicieli firm, które inwestują na terenie gminy. Część oficjalną uświetnił występ kabareciarza Krzysztofa Respondka oraz pokaz pochodzącego z Białorusi, współczesnego ninja – Jurija Ziniewicza. Mężczyzna zaprosił do wspólnej zabawy przedsiębiorców i samorządowców. Zdobywca kilku rekordów Guinessa zaprezentował m.in. spacer po szkle oraz ostrzach samurajskich mieczy.

Mateusz Herba

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here