Zbóje i bandyci z PiS? Komentarz Katarzyny Dutkiewicz

15
zbóje i bandyci z PiS

15 stycznia w Raciborzu gościło troje parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Podczas spotkania padło wiele krytycznych słów pod adresem rządu i PiS, z takimi określeniami jak „zbóje” i „bandyci” włącznie. Co na to przedstawiciele partii „zbójów i bandytów”?

- reklama -

– Przegraliśmy wybory, bo daliśmy sobie wmówić, że Polska jest w ruinie, a to nieprawda – mówili w trakcie spotkania posłowie PO. Wiele czasu poświęcili na analizę działalności rządu, nie szczędząc przy tym mocnych słów (relacja ze spotkania w artykule Platforma nie pozwoli zostawić Polski tym zbójom i bandytom z PiS-u). O odniesienie się do przebiegu wizyty poprosiliśmy radną powiatową Katarzynę Dutkiewicz z PiS:

Wiele czasu musiało upłynąć, by politycy Platformy Obywatelskiej zorientowali się, że spotkania z ludźmi są nieodzownym elementem działalności publicznej, w tym wykonywania mandatu poselskiego i senackiego. To pierwszy wniosek jaki można wysunąć analizując przebieg niespodziewanego spotkania parlamentarzystów Platformy z mieszkańcami powiatu raciborskiego, które odbyło się 15 lutego tego roku na Zamku Piastowskim. Wniosek drugi – to nieprzerwany potok krytyki, protest i kontestacja, których doświadczyli uczestnicy zamiast oczekiwanych konkretów, propozycji, argumentów. Czy tego należało spodziewać się po politykach doświadczonych wieloletnim okresem sprawowania pełni władzy..? Inna sprawa, że podkreślanie roli własnej formacji jako opozycji totalnej wzbudzać może niepokój, wszak oznacza odejście od działań merytorycznych i skupianie się na protestowaniu dla protestowania. Wsłuchując się w relacje wydaje się, że nawet sympatycy PO z naszego miasta, którzy uczestniczyli w spotkaniu dostrzegli tę słabość, stawiając przy okazji zarzut współpracy z liderem KOD – Mateuszem Kijowskim, który nie tak dawno nawoływał wprost do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy.

Określenia typu „zbój” czy „bandyta” trudno w ogóle komentować, nijak nie przystają do wypowiedzi na poziomie i nie powinny być formułowane w dyskusji publicznej. A jednak zostały sformułowane – w Raciborzu, w obecności najważniejszych przedstawicieli naszej lokalnej władzy samorządowej. Osiem lat rządziła Platforma Obywatelska. Po czym przegrała wybory. Jak widać  z nieuleczalnym dotąd nadmiarem próżności i pychy, które uśpiły refleksję, że żadna władza nie jest dana na zawsze. Że brak stałego kontaktu z ludźmi jest jedną z ważniejszych przyczyn politycznych porażek. I że takiej energii i determinacji jaką generuje opozycja by być „totalną”,  życzyć trzeba byłoby nam wszystkim w merytorycznej pracy.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

15 KOMENTARZE

 1. Asertywny

  Dzisiaj bez torebeczki ojojojoj

 2. Małgorzata

  Zgadzam się z panią Katarzyną,

 3. Normalny

  A jaka jest reakcja Pani Dutkiewicz na słowa sympatyka PIS Jana Pietrzaka na temat wyborców PO i KOD
  Dwulicowa moralność i tyle polityka zeszła poniżej dna i tyle a wypowiedzi polityków to szambo

 4. Normalny Raciborzanin

  A jaka jest reakcja Pani Dutkiewicz na słowa sympatyka PIS Jana Pietrzaka na temat wyborców PO i KOD
  Dwulicowa moralność i tyle polityka zeszła poniżej dna i tyle a wypowiedzi polityków to szambo

 5. II sort

  PiS – ten bolesny wrzód na „dupie” normalnych Polaków, tzn. drugiego sortu i ukrytej opcji niemieckiej, wzorem przodków naszych rozżarzonym żelazem wypalać do korzenia, przepraszam, do prezesa, będziem.

 6. Anonim

  POjebańcy, przegrańcy na Amen !

 7. Anonim

  Niestety, jest w Raciborzu jeszcze wielu zwolenników rządów PO i PSL.
  Dali się okłamać i zmanipulować przez liberalno-lewicowe media.
  Radzę obiektywnie spogłądać na zachodzące zmiany w kraju. Wiele z nich napotyka na bezzasadny opór
  szczególnie tych którzy utracili w wyniku demokratycznych wyborów władzę w państwie.
  Na ocenę zachodzących zmian trzeba poczekać. Platforma miała 8 lat i co zrobiła?
  Nie interesujecie się obiektywnie tym co się rzeczywiście dzieje w naszej ojczyźnie.

  • tubylec

   Anonim, mózg Ci wyżarło? Nie gap się tylko na TVP. Popatrz na BBC, EuroNews i inne stacje spoza Polski. Tylko tacy durnie, jak ci popierający PiS, uważają, że Polska idzie w dobrym kierunku. A tymczasem kaczyści wspólnie z episkopatem fundują nam średniowiecze w XXI wieku.
   Rachunek, który wam wystawimy, długo i boleśnie będziecie spłacali.
   I nie liczcie na jakąkolwiek łaskę – każdy pisior – pod topór…

  • II sort

   Na szczęście raciborzanie swój rozum mają i pisiorów nie głosują. Bo to ciężka choroba psychiczna jest, żeby na takie kanalie głos oddać.
   A jak się już wszystko unormuje, to będziecie do sklepów nocami chodzić, przez bramy i podwórka, żeby normalnego, uczciwego człowieka nie spotkać

 8. radek

  Zgadzam się z Dutkiewicz!!! Mamy niestety, nad czym ubolewam, RZĄD KIBOLI !Nie głosowałem na Pis, ale liczyłem na zmiany. W kraju jest wiele do zreformowania, ale Polska nie potrzebuje rewolucji! Pis-owi jednak nie chodzi o reformy, ale o wymianę ludzi, nie na fachowców, ale na swoich (nawet w stadninie koni!!!). Nepotyzm, prywata, rasizm, bałagan, królują w przestrzeni publicznej państwa Pis. Dawno nikt, tak mocno nie podzielił Polaków!!!Kompletnie nie liczą się z opozycją, która w każdym demokratycznym państwie pełni rolę kontrolną! Media tzw. publiczne stały się polityczne!!! Po chamsku, wręcz prymitywnymi metodami manipuluje się faktami, jak za czasów komuny!!! W każdej dziedzinie pisowska horda rozwala wszystko…Oszołom- Macierewicz rozbraja naszą armię, a słaby szef MSZ rozwala żmudnie budowane stosunki z sąsiadami!!!Teraz intryga z Wolskim, gra się Polakiem,by rzucić kłody pod nogi Polakowi, ale przy okazji A.Merkel, na której poparciu nam zależy!!! Za co się wezmą- psują, psują! Za chwile zabiorą się za rozkładanie oświaty, a nasze dzieci będą królikami doświadczalnymi!!! Pis w niedorzeczny sposób podcina gałąź na, której wszyscy siedzimy…!!!.

 9. radek

  Ludzie zacznijcie myśleć!!!Pis zagraża naszej państwowości!! Jeśli ktoś uznaje, że zależny premier i prezydent to normalka, bo przecież rządzi z drugiego fotela szeregowy poseł, to znaczy, że nie wie czym jest demokracja. Pis nas pcha w kierunku Białorusi!!!

 10. polak

  Pis = populizm = faszyzm

 11. Polak

  Państwo Pis= budzisz się i jesteś w ramionach Putina

 12. Polak

  Pis chce wyprowadzić Polskę z UE.Kaczyński przeczy, ale ja mu nie wierzę!!!A Wy?

  • Zdzislaw Janicki

   Ludzie nie ogladajcie panstwowej TV,propaganda jecze gorsza jak w PRL.Nie plakac isc na wybory i ich wyp…. od koryta zeby nie bylo za pozno.To jak nowotwor wyciac ijest nadzieja na dobro.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here