Dzień Otwartych Drzwi w SP nr 18

Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu ponownie zaprosiła swoich przyszłych uczniów na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 25 lutego 2017r. Tym razem przedszkolaki przyszły razem ze swoimi rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Atrakcji było co niemiara. Na dobry początek grupa teatralna „Guzik z pętelką” pokazała przedstawienie o smoku, który zmieniał swoją dietę na zdrowszą, warzywną.

- reklama -

Następnie młodzi karatecy z osiemnastki prowadzeni przez Grzegorza Wachowskiego przedstawili krótki pokaz swoich umiejętności. Goście, zarówno dzieci jak i ich opiekunowie wzięli udział w turnieju rycerskim. Jako że niedawno obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona, czyli Książąt Raciborskich, nasi goście przemienieni w damy i rycerzy mogli wziąć udział w konkurencjach, w których głównie prezentowali swoje dobre obyczaje, ale również musieli wykazać się dobrą sprawnością fizyczną. Niewątpliwie kondycja była również niezbędna podczas tańczenia zumby. Potem już każdy mógł dowolnie wybierać w zajęciach, które odbywały się w wielu salach lekcyjnych, bogato wyposażonych w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.

Przy tablicach multimedialnych, przyszli uczniowie bawiąc się, posiedli wiedzę z matematyki czy języka angielskiego. Dzieci chętne do współpracy i przeżywania nowych wrażeń wzięły udział w warsztatach plastycznych, kulinarnych i zabawach logicznych oraz wykonywały eksperymenty przyrodnicze. Niewątpliwą atrakcją było budowanie zamku w Minecrafcie czy pokaz działania wężowego robota zbudowanego z klocków lego , który zachęcał do nauki prostego programowania.

Dzień Otwarty był okazją do miłego spędzenia wspólnego czasu z dziećmi oraz do pokazania, że nie taki smok straszny… znaczy nie taka szkoła straszna. Szkoła dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w przygotowaniach i przeprowadzeniu sobotniego spotkania z przyszłymi wychowankami i ich rodzinami!

/SP18/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here