Sukcesy zapaśników Unii na Pucharze Polski młodzieżowców w Rudniku [ZDJĘCIA]

25 i 26 lutego w Rudniku w ramach Memoriału im. Wiesława Hanczarka rozegrano Puchar Polski Seniorek w zapasach, Puchar Polski do lat 23 w stylu wolnym oraz Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym. Gospodarze, zapaśnicy MKZ Unii Racibórz zajęli wysokie pozycje. 

- reklama -

Srebrny medal Pucharu Polski młodzieżowców w zapasach w stylu klasycznym wywalczył Krzysztof Bańczyk. Reprezentant MKZ Unia Racibórz startujący w kategorii 71 kg.  dopiero w finale musiał uznać wyższość Romana Pacurkowskiego z AZS AWF Warszawa.

Bardzo dobrze zaprezentował się również startujący w kategorii wagowej 59 kg. Filip Petrończak, który wywalczył brązowy medal. Trzeci z unitów biorący udział w zawodach, Mateusz Szewczuk, także pokazał, że ma duży potencjał. Tym razem w gronie starszych zawodników zajął 7. miejsce w kategorii 66 kg. W klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz uplasowała się na 6. miejscu.

Z powodzeniem w zawodach startowali również trenujący na co dzień w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży przy MKZ Unia w Raciborzu, Piotr Duk i Mateusz Zybała. Obaj zawodnicy wywalczyli brązowe medale.

W pierwszym dniu zawodów Paula Kozłow z Unii Racibórz wywalczyła złoty medal w Pucharze Polski seniorek kategorii wagowej 55 kg., a srebro jej koleżanka klubowa, Agnieszka Król w wadze 58 kg.

oprc. /mh/

Fot. Radosław Szabliński

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here