Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary! Policja apeluje do seniorów

Policja Racibórz

Rośnie liczba prób oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy też przedstawiciela instytucji państwowej.

Raciborska policja otrzymuje informacje od mieszkańców o próbach oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy też przedstawiciela instytucji państwowej. Stąd apeluje do seniorów i przestrzega przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób i przekazywaniu pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków rodziny, których nagła sytuacja życiowa zmusiła do pożyczenia od babci, dziadka dużej gotówki pieniędzy.

- reklama -

Seniorzy powinni przestrzegać zasad:

– Nie przekazujmy pieniędzy osobom podającym się za znajomych członków naszej rodziny, którzy nagle potrzebują dużej kwoty pieniędzy na załatwienie pilnej sprawy, o takiej próbie oszustwa powiadom zawsze policję.
– Nie wpuszczajcie do domu nieznanych Wam osób.
– Wszystkie wizyty instalatorów i innych przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń.
– Nie bójcie się poprosić o dane przychodzących do Was osób przed wpuszczeniem do mieszkania.
– Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymajcie dużych sum gotówki w domu. Takie miejsca ukrycia pieniędzy jak przysłowiowa skarpetka, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki nie uchronią Waszych pieniędzy przed złodziejem.

Fot. KPP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Myślę,że takie wiadomości należy przekazać również w inny sposób.Np.przez rozdawanie ulotek,w kościele na kazaniu itp.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here