Oferując kołdrę, ukradł starszej kobiecie kilka tysięcy złoty

Racibórz policja

W miejscowości Bojanów 52-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla pod pretekstem sprzedaży kołdry i poduszek zawitał do starszej kobiety.

Kradzież miała miejsce w poniedziałkowe popołudnie 6 marca w miejscowości Bojanów. – Wówczas sprawca pod pretekstem sprzedaży kołdry i poduszek zawitał do starszej kobiety, a gdy został wpuszczony do mieszkania dokonał kradzieży kilku tysięcy złotych. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol prewencji, a do działań przystąpili kryminalni. W wyniku szybko podjętych działań w kilka godzin po kradzieży kryminalni zatrzymali mężczyznę związanego z przestępstwem – wyjaśnia Mirosław Szymańzki z KPP w Raciborzu.

- reklama -

52-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla trafił do policyjnego aresztu. – Zebrany materiał dowodowy przez śledczych w środę pozwolił Prokuratorowi Rejonowemu w Raciborzu wobec 52-letniego podejrzanego na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci Dozoru Policyjnego – dodaje Szymański. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu. Skradzione pieniądze w większości zostały odzyskane.

Fot. KPP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here