Aflatoun – czyli edukacja z zabawą w bibliotece [ZDJĘCIA]

Biblioteka Racibórz

Od lutego w raciborskiej bibliotece odbywają się zajęcia w ramach programu Aflatoun, który wdrażany jest w 111 krajach na całym świecie.

Program odkrywa potencjał dzieci i młodzieży, rozwija ich krytyczne myślenie, uczy bycia empatycznym, tolerancyjnym oraz odpowiedzialnym dzięki połączeniu edukacji z zabawą. W projekcie biorą udział uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 4 i klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1.

- reklama -

Jak w praktyce wyglądają spotkania w ramach Aflatouna?

– Na początku dzieci, z pomocą ruchu i obrazu, poznają swoje zainteresowania. Następnie m.in. ozdabiają papierowy płomień, czyli maskotkę Aflatouna oraz biorą udział w ćwiczeniach zachęcających do zaprezentowania swojej społeczności, zaznajamiając się także z pojęciami podobieństw i różnic występujących miedzy ludźmi oraz ucząc się respektowania i docenienia ludzi o odmiennym wyglądzie, zainteresowaniach i poglądach. Projekt realizowany jest przez Fundację Nauka dla Środowiska w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć, dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz dofinansowaniu ze środków Projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej – wyjaśnia biblioteka.

Fot. MiPBP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here