Międzypokoleniowe warsztaty lepienia w glinie

Warsztaty to kolejna inicjatywa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Zajęcia poprowadziła pani Stanisława Spychała-Walenko.

Pani Stasia, od września emerytowana nauczycielka ZSO nr 1 w Raciborzu, nie rezygnuje z pielęgnowania swojej pasji, jaką jest ceramika. Jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu i to właśnie tam pokochała techniki garncarskie. Ukończyła AGH w Krakowie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Przez 15 lat pracowała w przemyśle ceramicznym, a później skupiła się na pracy z młodzieżą w szkole, gdzie uczyła chemii, materiałoznawstwa i przedsiębiorczości.

- reklama -

– Lubię spotykać się z ludźmi, dzielić się swoją pasją, przekazać im moją wiedzę i może również w nich obudzić drzemiący talent – mówiła prowadząca. – Podczas pierwszego spotkania zapoznajemy się z techniką lepienia w glinie, a tworzymy ozdoby wielkanocne. Zainteresowanie jest nadspodziewanie duże, dlatego za kilka tygodni chcemy zorganizować kolejne warsztaty z tej serii, już bardziej zaawansowane – będzie to nauka toczenia na kole garncarskim – dodała.

W czwartkowych warsztatach (9 marca) wzięło udział przeszło 20 osób. Na zajęcia przyszli nie tylko seniorzy, ale także kilkoro dzieci, zainteresowanych sztuką lepienia w glinie. – Nasze zajęcia tym samym stały międzypokoleniowe, atmosfera była twórcza i przyjazna, wszyscy pracowali w skupieniu, ale z uśmiechem na twarzach i wypytywali o datę kolejnego spotkania, dlatego będziemy się starać zorganizować je już w kwietniu – poinformowała Kamila Besz, koordynator działań UTW z Nędzy.

oprc. /mh/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here