Festiwal Jazz z Wami – co jeszcze w ten weekend?

jazz z wami rck

Festiwal Jazz z Wami w RCK, Festiwal Piw Rzemieślniczych na Zamku Piastowskim, stand-up Katarzyny Piaseckiej na Końcu Świata czy zawody modeli sterowanych RC 1:10 w Arenie Rafako – sprawdź, co jeszcze wydarzy się w weekend.

18 marca o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Kultury na miłośników jazzu czeka muzyczna uczta. Podczas festiwalu Jazz z Wami wystąpi Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio & Mr Krime. W czasie koncertu będzie można wysłuchać materiału z albumu „Vars&Kaper DeconstructiON”, który w 2016 roku został nagrodzony Mateuszem Radiowej Trójki jako Jazzowe Wydarzenie Roku. Wystąpi również pianistka jazzowa Kasia Pietrzko, będąca objawieniem roku 2016.  Bilety w cenie 40 zł i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane karty SENIOR 60+ i RODZINA+.

- reklama -

„Vars & Kaper – DeconstructiON” to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera. To nie tylko piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio. Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora – Henryka Warsa.

Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacją Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji.

Kasia Pietrzko Trio to świeży projekt muzycznym na polskiej scenie jazzu. Autorskie kompozycje liderki zespołu tworzą istotny element repertuaru grupy. Artystka doskonaliła swój pianistyczny warsztat pod okiem największych sław amerykańskiego jazzu takich jak m.in: Johnny O’neal, Aaron Parks, Kenny Werner. Grupę wraz z pianistką Katarzyną Pietrzko współtworzą: Szymon Frankowski (bass) oraz Piotr Budniak (drums).

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here