Kto z obcokrajowców chce mieszkać i pracować w powiecie raciborskim? Zdecydowana większość to Ukraińcy

ŚOSG

274 – tyle wynosi liczba wydanych i przedłużonych zezwoleń na pracę dla cudzoziemców w powiecie raciborskim w 2016 roku. To o 177% więcej niż rok wcześniej, kiedy to było ich 99.

- reklama -

Śląski Oddział Straży Granicznej (placówka w Rudzie Śląskiej) ze względu na posiadane doświadczenie oraz z uwagi na charakter pełnionej służby w 2016 roku (podobnie jak w latach ubiegłych) oferowały raciborskim urzędom pomoc w weryfikacji autentyczności dokumentów potwierdzających tożsamość cudzoziemców. Dokumenty przede wszystkim były przedkładane przez cudzoziemców w trakcie legalizacji pobytu lub zawierania związków małżeńskich i pomoc odnosiła się zwłaszcza do tych o charakterze pobytowym.

Natomiast na podstawie danych uzyskiwanych z instytucji i urzędów sporządzane zbiorcze zestawienie w ramach projektu tzw. ,,Mapa cudzoziemców”, która jest wykorzystywana na wszystkich poziomach działalności służbowej (strategicznym, operacyjnym i taktycznym). Należy zauważyć, że aktualna wiedza o cudzoziemcach przekłada się na skuteczność formacji w jej poszczególnych obszarach służbowej odpowiedzialności.

Oto wybrane dane dotyczące cudzoziemców w powiecie raciborskim i województwie śląskim:

cudzoziemcy

cudzoziemcy

cudzoziemcy

cudzoziemcy

/ps/

źródło: Raport Śląskiego Oddziału Straży Granicznej za 2016 rok

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here